de PIÊLKEUS .YSSBSÏFYN, Liedjes aovend Op 17 jannewarie strieje 8 carnavalskrakers van aege bojum um de "Wiet van der Hoff Wisseltrofee" Op dizze aovund got en 4 koppige vakjury ien samenwerking mit en plubieksjury uutmake wie de winnaar wert. Al dees zangers en zangeressen werre begeleid dur os aege liedjeaovund orkest. Wilde dus ennen aovend genieten van en geweldig orkest en super enthousiaste deelnemers dan begroeten weej owlie gaer op 17 jannewarie. Ut liedjesfestival begint um 20.33u, vanaf dizzen tied kunde ok nog genieten van de schlagers van de afgeloeëpe jaore Publieksjury: Weej as comittee gaon op dizzen aovund 11 persoeëne benadere um zitting te nemen ien de publieksjury. Weej gaon zurgvuldig selectiere um en zo goed meugelukke afspiegeling te kriegen van carnavalvierend Reuzensteyn. Wilde geej durrum ow stem laote huure en mitbeslisse wie de winnaar wert dan hoefde mar ieën ding te doen: Op tied komme III Dörpspoar 2009 Ok op den jannewarie zal ut dörpspaar 2009 uutkomme. Dit jaor ien de stijl van ós thema Multi Culti, en dat wert un gigantisch Carnaval Festival mit internationale dieëlnemers. Dit grenzeloze thema zal terug komme tiejes de dorpsbrulluf t, verkled bal en den gehieële vastelaovend. Alderen Aovend Donderdag 5 fibberwarie stut den Alderen Aovend op de kalender. Dizze aovend is vur alle 55+ers uui Reuzesteyn en de Vredepiël. Minse die ger mit doen an dizze aovend kunnen zich opgaeve beej Henk Stevens tel. 541821 of Willie Koonings tel. 545105. JEUGDCARNAVAL Jeugdprins Mark den Vierde Den aovund begon mit het aftreeje van Jeugdprins Stan den Twedde, Jeugdvorst Bart en de nar en raod. Naodat we en neeje raod en nar han, wier bekend dat ozze neeje Jeugdvorst dit jaor Teun (Spreeuwenberg) hiet. Nao dit alles wier Mark Swinkels uutgeroepe tot Jeugdprins van ut Piëlreuzeriek. Op dizze goed bezochte aovund wier heej nao en strenge selectieprocedure, dur de jury, bestónde uut jeugdvorst Teun, aid jeugdprins Stan II en Prins Bart I, uutgeroepe tot jeugdprins Mark den Vierde. Hiernao volgde en gezellig aovundje carnavalle vurdat de prinselijke taxi" s begösse te reeje nor ut eieraete. Heej göt dizze carnaval os vuur mit zien leus de P1ELREUS VSSELSTEYN "Mit dees daag is ut ien Reuzesteyn, ieën groeët fieëst, vur groeët en klein" Jeugd Bonte Middag Op zondag 25 januari, um 14.11 uur, werd den 16e Jeugd Bonte Middag gehalde. Net als vurrig jaor, hope wej der ok dit jaor wer enne gezellige middag van te maken. Ieder van ollie tot en mit 16 joar kan an dizze Jeugd Bonte Middag diëlnemen dur een carnavalistische vurdracht, liedje of playback act op de bühne te zetten. Opgaeve kunde vanaf dit moment dur onderstaonde strook ien te levere bej René van de Pas, Ysselsteynseweg 97 of mailen naor renevdpas@hotmail.com. naam/namen artiest contact persoon Tel: naam act Mail: Vur degene die wille is dur en generale, en wel op zondagmerge, den zelde dag. Vur eventuele vraoge of ienlichtinge kunde bellen naor Ut Comité Jeugdcarnaval, René van de Pas (06-43062367), Ferdy Seuren (06-45208787), Menno Heetkamp (06-57562673) of Tonny Backus (06-54908441).

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 12