Vsselsteyn Prinsenbal 2009 Afgeloeëpe zaoterdag hebben weej op un gezellig prinsenbal kunnen zien hoe Prins Bart I (Marcellis) is uutgeroepen als Prins van de Piëlreuzen. Samen mit Prinses Helga gaon zillie dit jaor veurop mit de vastelaovend: Doe mit os mit, Spring uut den band, Ut dak gót der af ien Piëlreuzenland. Ok op dizze aovend is bekend gemakt dat dit jaor de Reuzekluut uutgereikt werd an Jo Deters. En wel op zondag 15 f ibberwarie ien de Smelehof Tevens hebben weej opdizze aovend, ut bej mekaar gefietste geld op ut Pleinfieëst a €555,=, owerhandigt an de Tourclub Ysselsteyn. Dit geld gót naor ut goede doel Bike 4 All en zillie maken ut meugelijk dat der ien Ethiopië ok gesport en gefietst kan worre. Lied jes aovend Nao veul waeke repetiere zien afgeloëpe waek 8 neeje carnavalskrakers van aege bojum op CD gezet. Dees liedjes gaon op 17 jannewarie strijden urn de "Wiet van der Hoff Wisselstrofee". Op dizze aovend gót en 4 koppige vakjury ien samenwerking mit en publieksjury uut maken wie de winnaar wert. Al dees zangers en zangeressen werre begeleid dur ós aege liedjeaovend orkest. Wilde dus enne aovend genieten van en geweldig orkest en super enthousiaste deelnemers dan begroeten weej ówlie gaer op 17 jannewarie. Ut liedjesfestival begint 20.33u Dörpspaar 2009 Op den 17de jannewarie zal ok ut dörpspaar 2009 uutkomme. Dit jaor ien de stijl van ós thema Multi Culti. Dit grenzeloze thema zal terug komme tiejes de dörpsbrulluft, verkled bal en den gehieële vastelaovend. Alderen Aovend Donderdag 5 f ibberwarie stut den Alderen Aovend op de kalender. Dizze aovend is vur alle 55+ers uut Reuzesteyn en de Vredepiël. Minse die ger mit doen an dizze aovend kunnen zich opgaeve beej Henk Stevens tel. 541821 of Willie Koonings tel. 545105. Piclreusvlaq op reis Hedde gej moj foto's gemakt van ós vlag op reis, mail dees dan dur naor pielreusvlaq@doqsonlv.nl mit alle name die op de foto staon en waor de foto gemakt is. En as ge nog naor de sneej got, nim ok ós vlag mit, en mók en schon foto en mail dees dan vur 11 jannewarie naor ós dur. WhoZnext-dag Ben je benieuwd naar de leuke foto's die gemaakt werden op de WhoZnext-dag? Kijk snel op www.tvysselsteyn.nl. Darten en rikken - 2e avond verplaatst naar 13 februari De dart en rikavond van vrijdag 23 januari wordt verplaatst naar vrijdag 13 februari aangezien er op 23 januari een dartstoernooi plaats vindt in Heide. Opgeven voor vrijdag 13 februari kan natuurlijk nu al bij Wim de Wit, tel: 0478-545035 of e-mail weedewee@hetnet.nl kantinedienst 11 jan Twan Jenniskens 14 jan Jeroen Konings 15 jan Edwin Keijsers Kantine poetsen 14 jan Carolien Koonings Marjo Koonings de PtELREUii YSSQSTEYN

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 8