Prinsraoje 2009 Denkte geej ut te wieëte wie der dit jaor Prins werd van ut Piëlreuzenriek, dan motte zeker dit jaor wér mitdoën an ut traditionele prinsraoje op 1 jannewarie. Leden van c.v. De Piëlreus gaon op neejjaorsdag alle horecagelegenheden af, mit lieste mit daorop potentiële kandidaten. De pries zal uutgelot werre op ut prinsebal op zaoterdag 3 jannewarie. Prinsebal 2009 Ankommende zaoterdag 3 jannewarie is ut zoverPrinsebal 2009 ien de Smelehof. Roond 21. lluur zulle Prins Willie I en Prinses Marjo af treeje als ut prinselijke paar van os jubileum jaor. Laot Willie zich dillegieren dur de APK en wurd heej opgenomen??? Ok wert op den aovend bekendgemakd wie dit jaor de Reuzekluut kriegt. En as climax van den aovend gaon weej özze 56^* Prins an óllie presentieren. Ziede gillie ok beneejd, dan zien weej öllie gaer ankommende zaoterdag 3 jannewarie ien de Smelehof. Fieéstdaqen Names Carnavals Vereniging de Piëlreus wensen weej ollie allemaol unne mojje Jaorwisseling toe en un schón, gezoond en carnavalesk 2009 lllll JEUGDCARNAVAL De Flesseactie begon en bitje frisjes dit jaor. Ondanks dat meuge weej, as Jeugdcarnaval van de Piëlreuze, constatiere dat dees actie steeds bekender wert beej steeds mier meense. De f lesseactie is wer goed geslaagd en dur zit nog steeds en ien. Dank an ieder den hier an beej het gedrage. Jeugd Bonte Middag Op zondag 25 januari, urn 14.11 uur, werd den 16e Jeugd Bonte Middag gehalde. Net als vurrig jaor, hope wej der ok dit jaor wer enne gezellige middag van te maken. Ieder van ollie tot en mit 16 joar kan an dizze Jeugd Bonte Middag diëlnemen dur een carnavalistische vurdracht, liedje of playback act op de bühne te zetten. Opgaeve kunde vanaf dit moment dur onderstaonde strook ien te levere bej René van de Pas, Ysselsteynseweg 97 of mailen naor renevdpas@hotmail.com. naam/namen artiest contact persoon Tel: naam act Mail: Uutkomme Jeugdprins 2009 Op 9 jannewarie neme weej al wer afscheid van ozze Jeugdprins Stan den Urste, mar ok van Jeugdraod, -Vorst en -Nar. Heej het en moj jaor achter de rug, same mit de road en onverwante artikele die ut Ut Comité 2 jaor lang lastig hebbe gemakt. We kriege dus en neeje Jeugdraod, -Vorst en -Nar. Mar het belangriekste is netuurlijk wie de neeje Jeugdprins 2009 wert en hoe dat den/die dit jaor gekoze wert,of zoiets, dat kunde huure en zien ien de Jera op Vreejdag 9 jannewarie urn 20.11 uur. Vur eventuele vraoge of ienlichtinge kunde bellen naor Ut Comité Jeugdcarnaval, René van de Pas (06-43062367), Ferdy Seuren (06-45208787), Menno Heetkamp (06-57562673) of Tonny Backus (06-54908441). de PIEIREUS YSStLSÏÏYN de PIELREUS ,Y5Sa5ÏÏYK stijgende lijn

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5