Ysselstey mi Nieuws- Redactie: Dorpsraad Emailadres: ynb@tiscali.nl Jrg 46, nr. 28 11 juli 2008 ttA' ^.rr 1 "Y; Van de parochie Matteiis 13,1-23 WiKVM Jezus vertelde hun veel door middel van gelijkenissen: 'Een zaaier ging het land op om te zaaien. En bij het zaaien viel er een deel op het pad, en de vogels kwamen het opeten. Een ander deel viel op de rotsgrond, waar het niet veel aarde had. en het kwam meteen op. doordat het geen diepe grond had. Toen de zon opkwam, verschroeide het, en doordat het geen wortel had. verdorde het. Weer een ander deel viel tussen de distels, en de distels schoten op en verstikten het. Weer een ander deel viel in goede aarde en leverde vrucht op: honderdvoudig, zestigvoudig. of dertigvoudig. Wie oren heeft, moet horen.'De leerlingen kwamen Hem vragen: 'Waarom spreekt U tot hen in gelijkenissen?' Hij gaf hun ten antwoord: 'Jullie is het gegeven de geheimen van het koninkrijk der hemelen te verstaan, maar hun niet. Want aan degene die heeft, zal gegeven worden, en wel overvloedig. Maar aan degene die niet heeft, zal zelfs nog ontnomen worden wat hij heeft. Hierom spreek Ik tot hen in gelijkenissen, omdat ze kijken en niet zien. luisteren en niet horen en begrijpen. In hen wordt de profetie van Jesaja vervuld, die zegt: Met uw oren zult u horen en niet begrijpen, met uw ogen zult u kijken en niet zien. Want het hart van dit volk is verhard; met hun oren luisteren ze slecht en hun ogen houden ze dicht, opdat ze met hun ogen niet zien, en met hun oren niet horen, opdat ze met hun hart niet verstaan en zich bekeren, en Ik hen zou genezen. Gelukkig zijn jullie, omdat jullie ogen zien en omdat jullie oren horen. Want Ik verzeker jullie, veel profeten en rechtvaardigen hadden willen zien wat jullie zien en zij hebben het niet ^zien, en hadden willen horen wat jullie horen, maar zij hebben het niet gehoord. Luisteren jullie dan naar de gelijkenis van de zaaier. Misintenties van 12 juli t/m 18 juli Zat. 12 juli 19.15 u. (ouderenkoor) Frans van de Weijer vanwege zijn verjaardag; Jaardienst Riek Raaymakers-Meulendijks; Jaardienst Sef Wismans: Piet Bus vanwege zijn verjaardag en voor de overleden familie Bus-Meulendijks; Jep en Anna Hendrix-van den Heuvel: voor twee ernstige zieken, en uit dankbaarheid Di. 15 juli 19.00 u. Pieter Jansen vanwege zijn verjaardag en voor de overleden familie; Gerardus van de Munckhof en echtgenote, Wilhelmus Bollen, echtgenote en dochter Maria, Jaardienst ouders Wismans-van Vegchel Misdienaars: Zal. 19.15 u. Stef Lemmens en Kevin van Hoof Di. 19.00 u. Luuk Peters en Kevin Baltissen

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2008 | | pagina 1