Beste dorpsbewoners. Vorig jaar reed ik door Ysselsteyn en zag op de Jan Poelsweg een fiets om een verkeerspaal hangen. De een noemt dit vernieling en de andere noemt dit een ludieke grap. Wel mijn mening op dat moment was dat ik er vanuit ging dat het om een grap van de plaatselijke jeugd ging en ook ik heb smakelijk gelachen! Maar het lachen is langzamerhand aan het voorbij gaan. In één jaar tijd heb ik diverse zaken uit Ysselsetyn op mijn bordje gekregen. Ik zal twee zaken benoemen namelijk vernielingen van privé brievenbussen en vernieling van de telefooncel aan het Lovinckplein. In beide gevallen waren de verdachten plaatselijke jongeren en natuurlijk zoals altijd de verontschuldiging "Alcohol"! Blijkbaar heeft Ysslesteyn niets dan wel weinig van deze zaken geleerd. De laatste tijd ontvang ik steeds meer verontrustende signalen vanuit Ysselsteyn. Vernielingen aan de nieuwbouw van de St. Odaschool en nu ook de nieuwe verkeersborden welke door de gemeente geplaatst zijn. Het betreft hier de zogenaamde 30 en 60 km borden. Ik vraag mij dan ook hardop af wat de lol heirvan is. Een ieder weet dat dit gemeenschapsgelden zijn en hoe je het ook bekijkt de bevolking betaald uiteindelijk zelt de schade! De dader voelt zich stoer en toont geen enkel berouw. I Wij als politie Venray willen en zullen dit vernielzuchtig gedrag niet accepteren. Ik zou tegen de vernieler(ers) een willen zeggen sta eens stil wat je eigenlijk doet. Volgens de wetgeving maak je je schuldig aan een MISDRIJF (art. 350 Wetboek van Strarecht OPZETTELIJKE VERNIELING). Iets waar je je voor mag verantwoorden bij de rechter in Roermond. Ben je samen met vrienden dat spreekt de wet over een zwaarder MISDRIJF (Art. 141 Wetboek van Strafrecht )OPF.NLIJKE GEWELDPLEGING. Dan heb je ook nog de personen die erbij hebben gestaan, er naar gekeken hebben maar zich altijd beroepen op het feit "Ik heb niets gedaan". In plaats van de zaak dan te melden probeert men zich te verstoppen. Ook deze personen moeten zich realiseren dat ze zich net zo schuldig maken. Ook in dit geval mag je naar Roermond om verantwoording af te leggen laat staan dat de eigenaar van de goederen civiel rechterlijk een schade claim bij je neer zal gaan leggen! Is het dat allemaal waard? Mensen mijn boodschap is duidelijk. Blijf met je handen van andermans spullen af! De vemieler(ers) bellen mij wel wanneer hun fiets gestolen is maar vinden het blijkbaar normaal om zelf allerlei vernielingen te mogen plegen! Voor diegene die erbij stonden en er naar gekeken hebben. Wanneer je toch berouw hebt dan kunnnen jullie mij altijd bellen. Nogmaals de politie Venray zal uiterst streng optreden wanneer wij met vorenstaand gedrag te maken krijgen! Met vriendelijke groet, Jan Krouwel, Wijkagent Venray-West. Fietsbedevaart naar Kevelaer op dinsdag 6 mei. De heilige Mis in de Beichtkapelle in Kevelaer begint om 11.30 uur. Voor het cluster Merselo, Vredepeel en Ysselsteyn wordt een speciale kaars meegenomen. De groep fietsers vertrekt om 7.45 uur precies vanaf het plein vóór de kerk. Bij het voetgangerspontje in Blitterswijck sluiten de fietsers uit Merselo en Vredepeel zich bij ons aan. Voor de fietsers is er de mogelijkheid om de accu op te laden, maar wel even laten weten (aan L.Marcellis of P. Arts) hoeveel fietsers daar gebruik van willen maken in verband met het aantal stekkerverdeeldozen. Denk zelf aan de eventuele adapter of acculader De bestuurders van de auto's dienen hun parkeerschijf niet te vergeten en kunnen eventueel een plattegrondje van Kevelaer krijgen bij Piet Arts. Waarschijnlijk zijn a.s. dinsdag niet alle parkeerplaatsen te gebruiken wegens de kermis in Kevelaer. We hopen op goed (fiets)weer tijdens onze bedevaart.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3