RedactieDorpsraad Emailadres: ynb@tiscali.nl Jrg 46, nr. 8 29 februari 2008 Van de parochie Johannes 9, 1-41 Jezus zag een man die al vanaf zijn geboorte blind was. Zijn leerlingen vroegen Hem: 'Rabbi, waarom is hij blind geboren? Heeft hij dat te wijten aan zijn eigen zonde of aan die van zijn ouders?' Jezus antwoordde: 'Niet aan zijn eigen zonde, en evenmin aan die van zijn ouders. Nee. de daden van God moeten in hem openbaar worden. We moeten de daden van Hem die Mij gezonden heeft, verrichten zolang het dag is; de nacht komt, en dan kan men niet werken. Zolang Ik in de wereld ben, ben Ik het licht van de wereld.' Na deze woorden spuwde Hij op de grond, maakte wat slijk van zand en speeksel en streek dat op de ogen van de blinde. Daarna zei Hij tegen hem: 'Vooruit, ga u wassen in het Si loam bad? (Siloam wil zeggen: gezondene.) De man ging ernaartoe, waste zich en kwant ziende terug. Nu was de d gemaakt en zijn ogen had geopend, een sabbat. Daarom stelden ook de farizeeën hem de vraag hoe het kwam dat hij nu kon zien. Hij antwoordde: 'Hij deed wat slijk op mijn ogen, ik heb me gewassen en nu zie ik.' 'Zo iemand komt niet van God,' oordeelden sommige farizeeën. 'want Hij houdt de sabbat niet.' Anderen merkten op: 'Maar hoe zou een zondaar zulke tekenen kunnen verrichten?' Er was verdeeldheid onder hen. De Joden wilden niet geloven dat de man die nu kon zien ooit blind was geweest, zolang ze zijn ouders er niet bij geroepen hadden en hun de vraag hadden gesteld: 'Is dit wel degelijk die zoon van u die volgens uw zeggen blind geboren is? Hoe komt het dan dat hij nu kan zien?' De ouders antwoordden: 'Dal kunt u beter aan hem vragen: hij is oud genoeg, hij kan zelf zijn woord wel doen.' Zijn ouders spraken zo omdat ze bang waren voor de Joden. Want die hadden ondertussen besloten dat iedereen die Jezus als de Messias erkende, uit de synagoge gebannen zou worden. Toen riepen ze de man die blind was geweest voor een tweede verhoor bij zich: 'Wees nu eens eerlijk voor God! We weten dat die man een zondaar is.' Maar hij antwoordde: 'Of Hij een zondaar is, daar weet ik niets van. Wat ik wel weet, is dat ik eerst blind was en nu kan zien.' 'Wat heeft Hij niet je gedaan?' vroegen ze. 'Hoe heeft Hij je ogen geopend?' 'Dat heb ik toch al verteld.' antwoordde hij, 'maar u hebt niet geluisterd. Waarom wilt u het nog eens horen? Wilt u soms ook leerlingen van Hem worden?' Toen werden ze grof en zeiden: 'Jij bent een leerling van I lem, wij zijn leerlingen van Mozes. Wij weten dat God heeft gesproken tot Mozes; maar waar Hij vandaan komt. daar weten we niets van.' Hierop gaf de man ten antwoord: 'Maar is dat nu juist niet merkwaardig, dat mensen als u niet weten waar I lij vandaan komt? En Hij heeft mij nog wel de ogen geopend. Naar zondaars luistert God niet. dat weet toch iedereen. Maar naar iemand die ontzag voor Hein heeft en zijn wil doet, naar zo iemand luistert Hij. Toen gingen ze tegen hem in en gooiden hem eruit. Zat. 1 mrt. 19.15 u. Di. 4 mrt. 19.00 u. Misdienaars: Zaterdag, Dinsdag, Jezus sli Misintenties van 23 februari t/m 29 februari (Vivace) Mien Claessens-Zanders en zoon Frans; Truus Spreeuwenberg-Philipsen vanwege haar verjaardag en voor de overleden familie Spreeuwenberg en de overleden familie Philipsen Jaardienst Petronella van Well-Thoonen, haar echtgenoot en uit dankbaarheid; Ouders Philipsen-Cremers en overleden familie; overleden familie Wilmsen-Verheijen 19.15 u. Niels Claessens en Marijn Claessens 19.00 u. Kevin van Hoof en Ron Peters In januari hebben we afscheid genomen van ons kerkbestuurslid Frank van Meijel. Frank heeft 8 jaar het secretariaat van de parochie op een voortreffelijke wijze verzorgd. Vanaf deze plaats willen we Frank voor zijn inzet en werk voor de parochie hartelijk bedanken. Als nieuw bestuurslid mogen we Nellv Ewals-Vergeldt welkom heten, we wensen haar veel succes met haar nieuwe functie. Vanaf heden zal het secretariaat verzorgt worden door Gerli Knapen. Postadres blijft ongewijzigd: Fovinckplein 8 5813 CC Yssclstcyn.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2008 | | pagina 1