Ysselsteyns Nieuws Blad Redactie: Dorpsraad Emailadres: ynb@tiscali.nl Jrg 46, nr. 6 8 februari 2008 vervolg vastenactie 2008. U'Ü Van de parochie Zat. 9 feb. 19.15 u. Di. 12 feb. 19.00 u. Misdienaars: Zaterdag, Dinsdag. Misinteuties van 9 februari t/m 15 februari (Vivace) Toon Jaspers en Net Jaspers - Lenssen; Overleden familie Janssen - Thielen; Grad Arts en overleden familie; Overleden familie Camps - Spreeuwenberg, overleden familie van de Beek - Joosten en uit dankbaarheid Jac Claessens vanwege zijn verjaardag en voor Marie Claessens - Jenneskens; Jaardienst Feus Keijsers; Jaardienst Piet Cox; Piet Bus vanwege de trouwdag Niels Claessens en Kevin Baltissen Kevin van Hoof en Ron Peters De jongeren uit de eerste twee lichtingen leven inmiddels zelfstandig en kunnen voorzien in hun eigen levensonderhoud en vaak ook die van hun familie. Zij hebben nu een respectvol bestaan waar zij trots op kunnen zijn, en wij ook! Het eerst jaar na hun "examen", krijgen ze nog intensief support zowel op sociaal als emotioneel vlak. Regelmatig bezoeken wij hun werk- en woonplek om te kijken of alles goed verloopt en dat ze gewaardeerd worden in hun kennis en inzet. Afgelopen juli hebben we weer 20 jongens en 19 meisjes verwelkomt in ons centrum. Zij hebben een 3 maanden introductie tijd, om daarna hun eigen keuze te kunnen maken tussen een van de aangeboden trainingen. Alle onkosten voor deze jongeren worden betaald, zowel de kosten van de trainingen, benodigde materialen, docenten, sociaal werkers etc, als hun persoonlijke onkosten zoals verblijf, kleding, eten en gezondheidszorg. Daarnaast krijgen ze ook een klein maandelijks bedrag als zakgeld voor hun eigen uitgaven en om te leren met geld om te gaan. Op het gebied van de fysieke infrastructuur van ons Jyoti centrum hebben we het afgelopen jaar een nieuw praktijk lokaal gebouwd voor de electriciens en loodgieters en een eigen waterput om direct zuiver water ter beschikking te hebben. Wordt volgende week vervolgd - - - --vi «''""vA»-™

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2008 | | pagina 1