i yi Y55ELSTEYN/ Aideren Aovend Bonte Aovend Wej kunnen terug kicken op 3 geweldige Bonte Aovenden waorbej ut publiek het kunnen genieten van allemól Reuzestcynsc Artiesten. Mar ok de artiesten hebben genoten van ut 1 publiek. Allemól hartstikke bedaankt vur ut welslagen van deez aovenden. Vandaag, donderdag 24 jannewarie, hebben wej nog den Alderen Aovend vur alle 55+ers uut Reuzesteyn en de Vredepiël. Den aovend begint um 19.33uur. Ok hier zien de artiesten al wei- druk bezig gewist um der enne mojje aovend van te maken. Dus dat wurd wer genieten. Verkled Bal Zaoterdag 26 jannewarie is bej zaal Roelanzia ut Verkled Bal. Dizze aovend begint um 20.44 uur en stut ien ut taeken van Vur altied en ieëwig....enne Piëlreus. De juriering zal werrc gedaon dur Prins Willie T en Prinses Marjo um 22.11 uur. Wie zal der dit jaor ut mojst verkled zien of wie is der den langst onbekende...? Zaoterdag wieëten wej mier. Reuzckluut 2008 Vé van de Smid zal de Reuzckluut uutgereikt kriege op zondagmiddag 27 jannewarie um 13.00 uur ien de Smèlehof. Hiernao is der gelegenheid um Vé en Hannie te filicitieren. Ziekenbezuuk 2008 Op vrejdag 1 fibberewarie gaon Prins Willie en Prinses Marjo op ziekenbezuuk. Kende gej iemand den ut fijn viend um bezuuk te kriegen van ozzc prins en prinses, dan kunde dit durgaeve an Vurzitter Peter Knapen tel. 541983. Receptie Prins Willie 1 en Prinses Marjo Zaoterdag 2 fibberewarie, nao de dialect mis en sleutelovverdracht op ut plein, is de resepsie van Prins Willie I en Prinses Marjo. Wilde ut prinselijk paar iets vurdragen, nim dan efkes kontakt op mit de sirremonie maester Ed Verschuuren tel. 542151. Dörnsbrulluft Zondag 3 fibberewarie um 16.11 uur zal de Dörpsbrulfuft plats vienden ien zaal Pilot. Renate Peelers en 'lom Cornelissen zulien dan ien ut on-echt verboonden werre. As ge vur ul dörpspaar en stukske het, gaef dit dan etkes dur an de sirremonie maester Ingo Seuren tel. 542027. Vlaggen Ziede nog op zuuk naor iets mois, um ow huus mit te versieren.Wej hebben nog prachtige Piclreuze vlaggen. Deez zien te verkriegen vur 27,50 bej den Boerenbond. Op zondag 27 jannewarie is um 15.11 de receptie van ozze jeugdprins Stan den Twedde, zocas gewoonlijk ien de Jera. Hierbecj nuuëdige weej iederieën ut um, Stan den Twedde en zien gevolg, en hendje te kommc gaeve. Ut liefst allemól verkled natuurlijk, zoëdat ut wer en geweldig fieëst zal werre! JEUGDCARNAVAL y'de PiÉlREUS\ RECEPTIE JEUGDPRINS STAN den TWEDDE "Mil dees daag blieve de balie ien ut rek, want mit ollie same carnaval viere is té gek

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2008 | | pagina 7