Bonte Aovend Afgeloeëpe zaoterdag was de kaartverkoeëp vur de Bonte Aovenden. Veul minse hebben de kelt getrotsierd urn en schon plekske ien de zaal te bemachtigen. Mar de gezelligheid op ut terras en ien ut café zeurgde, dat ge ut van aeges werm krigt. Vur diegene die afgeloeëpe zaoterdag gen kartjes vur de Bonte Aovenden hebben kunnen halen, helaas... zaoterdag 19 januari zit vol. Maar...vur zaoterdag den 12dc en vrejdag den 18 e zien der nog enkele plekskes ovver. Ge kunt der alsnog bestellen as ge dizze aovend nie wilt bej Servé Keijsers jr tel. 640981. Muzikale opening carnaval 2008 Misschien zien der minse die nog nie mit ut neeje jaor 2008 bezig zien. Mar let op....as de oliebollen nog nie op zien. gaon wcj alwer beginne mit pruuven en genieten van de vastclaovend van 2008. En hoe Op zaoterdag 5 jannewarie staon daor hiel veul Piëlreuzen en Piëlreuzinnen op de bühne ien de Smelehof. Daor zal gestree je werre um de Wiet van der Hoff Wisseltrolec dur mar liefst 11 neeje carnavalskrakers. Zeej werre begeleid dur en uutgebreid combo. Mar dat is nog nie alles. Ok zuddc kunnen luusleren naor krakers uut ut verleeje. Kende ze nog: Sraar de Metselaar, lëne got nog iëne got nog net, Enne Piëlreus op de Lappe, enz enz Ok dees schlagers zun dizzen aovend te huure zien. Gezongen dur de zangers van toen en begeleid dur os aege Smelcblaozcrs. Kortum. en muzikaal spektakel waor ge gewoeën beej mot zien. Tevens zal op dizzen aovund mit en schon ekt. Ut Dörpspaar an owlie gepresentierd werre. Mier hierovver laesde verderop.... Begin carnaval goed en begin ok op 5 jannewarie De aovund begint um 20.30u en den entree is 2.50 Euro Fieëstdagen Names Carnavals Vereniging de Piëlreus wensen wej ollie allemaol hieële Fijne Fieëstdagen toe en un sehon, gezond en carnavalesk 2008 JEUGDCARNAVAL JEUGD BONTE MIDDAG Op zondag 13 januari, um 14.11 uur, wurd den 15c Jeugd Bonte Middag gehalde. Net als vurrig jaor, hope wej der ok dit jaor wer enne gezellige middag van te maken. Ieder van ollie tot en mit 16 joar kan an dizze Jeugd Bonte Middag diëlnemen dur een camavalistische vurdracht, liedje of playback act op de bühne te zetten. Opgaeve kunde vanaf dit moment dur onderstaonde strook ien te levere bej René van de Pas, Ysselsteynseweg 97 of mailen naor renevdpas@hotmail.com. Naam (namen) diëlnemer(s) Contactpersoon: Tel: Titel vurdracht/liedje de PiEIRFUS -tjé~ YSSELSTEYN missen en wel de PIELREUS YSSQ5TFVN, Ut Comité Jeugdcarnaval Jeugdcarnaval Flesse actie Op zaoterdag 29 december kumt de jeugdroad an de deur. De bedoeling is um zoveul meugelijk lege flesse op te hale. Dees flesse zien ut liefst vurzien van statiegeld, mar ok de flesse zonder statiegeld wille weej wel mitneme. Vanaf ongevaer 10.00 uur kunde os an de deur verwachte.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 8