Jubileum 5x11 Jaor De Piëlreus YSSELSTEYN De aovend vur de jeugd van brugklas t/m 16 jaor was goed bezocht en erg gezellig. Nao en lichtjestocht dur ut durp wier dur ien de Fiëstzaal afgeslote mit en echt camavalsfiëst. Tigge ut eind van de aovend stoond dur nog en potje Jumpen op ut programma. Ok hier deej iedcrieën fanatiek an mit. Enne geslaagde aovend dus! Jeugdaovend Orkest ran de Koninklijke Luchtmacht Ok dizze aovend vur de aldere jeugd was en succes, efkes wat strubbelinge mit den entree, mar daornao was het ien en al top. Het orkest van de Koninklijke Luchtmacht haaj en top programma vur dizze aovend en iedcrieën was laaiend enthousiast. Daornao afterparty mit DoubleURules. ok dit was nog en top fiëstje tot ien dc late uurkes. Kiendermiddag Ut was en gigantisch schónne middag mit mar liefst 240 kiender die an de diverse workshops mit den. Was ut wagenbouwe, liedjes schrieve, klier make, danse. enz. De kiender ware dol enthousiast bezig um dur iets prachtigs van te make. Later ien de middag wier dit getoond ien dc optocht en daornao ok nog binne mit de liedjes en de dans. De middag wier afgeslote dur enne goochelaar (dat was ie ok af en toe mit zien uutsprake). De veule vreejwilligers han hun hand vol. mar krege daor veul vur trug. Bedankt C.V. De Piëlreus wil alle vreejwilligers, die op welke manier dan ok hun steentje beejgedrage hebbe an dit Jubileum, harteluk bedanke vur den ienzet. Niemand uutgezonderd daorum noeme weej gen name, want ien totaal zien dur wel 200 minse op ien of andere manier vreejwillig) beej betrokke gewist. Nogmaals ozze groeëte dank! En op naor Vastlaovend 2008 mit Prins Willie den Urste en Prinses Marjo Lidmaatschapskaarten Kommcnd weekend zulle beej alle leeje de lidmaatschapskaarte ien de bus werrc gedaon. Dees kaart hedde nuëdig beej de vurverkoeëp op zaoterdag 15 december. Reuzekanjers Indien geej ow boek nog nie compleet het, dan kunde de Kanjers nog verkriege beej Prins Willie den urste en Prinses Marjo. Indien geej nog en DVD wilt bestellen mit foto's en videofragmenten van 5x11 Jaor carnaval ien Ysselsteyn, dan kunde dit doen dur en envelop mit 8.- en vermelding van ow naam. adres en telefoonnummer ien de bus te doen beej Prins Willie den urste. De DVD werd zoë snel meugeluk bezurgd. Foto 's mit Piëlreuzevlag Ger de vakantiefoto's mit de Piëlreuzevlag vur 1 jannewarie dursture naor krant@doqsonly nl Datums Vastelaovend 2008: 4 jannewarie: Jeugdprinsebal 5 jannewarie: Liedjesaovend uutkomme Dorpspaar 12 jannewarie: Bonte Aovend 13 jannewarie: Jeugd Bonte Middag 18 jannewarie: Bonte Aovend 19 jannewarie: Bonte Aovend 24 jannewarie: Aldere Aovend 26 jannewarie: Verkledbal 27 jannewarie: Reuzekluut Jeugdprins recepsie 2 fibrewarie: Recepsie Prins Willie den Urste 3,4 en 5 fibrewarie: Carnaval D VD bestellen

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 6