Jubileum 5x11 Jaor De Piëlreus Ien Fiëstzaal Ysselsteynseweg 79 (Iengang via Yssclsteynseweg) 16 november: Recepsie Prinsebal mit uutkomme 55s,e Prins 17 november: Vorsteraodsbal alle veriëniginge gemeante Venraoj 23 november: Jeugdaovund vur de jeugd van brugklas t/m 16 jaor 24 november: Optreeje Orkest van Koninklijke Luchtmacht 25 november: Kiendermiddag vur alle kiendcr Lm groep 8 Receptie Prinsebal Vandaag vreejdag 16 november begint um 20.00u de recepsie van ut 5 x 11 Jubileum. Ansluutend zulle Prins Fons den urste en Prinses Jeanne aftreeje um vervolgens de neeje Prins en Prinses te presentiere an alle Piëlreuze en Piëlreuzinne. lederieën is beej deze nogmaals van harte uutgenuëdigd! De muziek dizze aovund werd verzurgd dur de Rooyse Hofkapel uut Venroj. Jeugdaovund Dus nog steeds neejsgierig wat weej op vreejdag 23 november gaon doen! Zorg dat geej de kommendc waeke ow bicept traint, ow oëge op scherp zet en ow lief soepel halt. Den aovund begint um 19.00u, diegene die motte traine kunne uuterluk tot 19.30u nog ansluute. Orkest van de Koninklijke Luchtmacht Op 24 november zal het orkest van de Koninklijke Luchtmacht een optreeje verzurge gehiel ien de sfeer van carnaval. Ut orkest zal same mit Henk Deters en Ria Linders ok ut speciaal gemakte 5x11 Jubileumlied ten gehuure brengen. Mier info kunde ien de regionale dag- en weekbladen viende of op de website www.luchtmachtkapel.nl. Dit optreeje wurd angebode dur de Commandant Luchtmachtbasis De Peel. De aovund wurd afgeslote dur ut DJ-duo DoubleURules. Anvang optreeje 20.00u. Zaal open um 19.00u. Kaarten a 8.- zijn verkrijgbaar bij Tankstation en de winkel van Boerenbond Ysselsteyn. Tot 23.00u is ut nie toegestaon te roëkc op dizze aovund. Kiendermiddag Zien dur nog meense die aide carnavalsklier hebbe, beej de kiendermiddag kunne ze dees nog goed gebruuke. Ut meuge ok volwasse maote zien. lenlevere kan beej Marian Bartray, Peter Janssenweg 34. Beej de kiendermiddag zien de peuters ok van harte welkom, vur hun is un speciale hoek iengericht waor ze kunne speule. Kiender kunne baeter nie ien hun beste klier komme, umdat er ok knutselactiviteite beej zien. Kiender motte dur ok rekening mit halde dat ze nie allemaol hun urst gekoze workshop kunne uutvoere. Programma Kiendermiddag: 13.00u Zaal open 13.30u lederieën is binne en start van de workshops 15.30u Optocht vanuut de zaal, stukske Ysselsteynsweg, rechts de Ringweg ien en dan wer rechtsaf richtig de zaal. Ut zeuj moj zien als der minse naor dizze zelfgemakte optocht komme kieke. 16.00u Slot activiteit 17.00u F.inde Kiendermiddag Verkledbal Op 26 Jannewarie is ut Verkledbal, mit als thema: Vur ieëwig en altied enne Piëlreus! Jeugdcarnaval Winter BBQ Afgeloeëpe zondag was dur wer den WinterBBQ. Het was wer en gezellig fieëstje mit de juuste ingrediënten. Ozze kok liet zien dat ie oeëgverbliendend kan kooke. Dor naeve ok un goeie sfeer en hieël geslaagd. De Jera en Snackers bedankt vur ut mede slagen van dizzen aovend. lederieën bedankt en tot ziens mit de flesseactie op 29 december.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 6