Ysselsteyns Nieuws Blad Redactie: Dorpsraad Emailadres: ynb@tiscali.nl Jrg 45, nr. 40 5 oktober 2007 van de parochie OktobermaandRozenkrans maand De rozenkrans is een gebed wat vroeger in veie katholieke gezinnen 's avonds na het eten gebeden werd. Hoe gaat het bidden van de rozenkrans? Om e.e.a. duidelijk te maken: de rozenkrans bestaat uit: 3 keer het bidden van het gebedssnoer. 1 keer bidden wordt een rozenhoedje genoemd. Het z.g. staartje wordt maar 1 keer gebeden. Het gebeurt als volgt: 1 Beginnen met een kruisteken. 2 Geloofsbelijdenis. Bij elke vrijliggende kraal bidt men: Eer aan de Vader, de Zoon en de H. Geest, gevolgd door het Onze Vader. Amen 3 Bij het z.g. staartje bidt men: le kraal: Ik groet U dochter van God de Vader, gevolgd door Weesgegroet... 2e kraai: Ik groet U moeder van God de Zoon, Wees gegroet 3e kraal: Ik groet U bruid van God de H. Geest, Wees gegroet Vrijliggende kraal: Eer aan de Vader enz. 4 Dan volgen de tien kralen waarbij het Wees Gegroet gebeden wordt. Vooraf gegaan door de geheimen van de rozenkrans. We kennen de blijde geheimen.(worden gebeden op de maandag en donderdag. De droevige geheimen. op de dinsdag en de vrijdag). De glorievolle geheimen. op de woensdag, zaterdag en zondag). 5 Het rozenhoedje of rozenkrans wordt afgesloten met de litanie van Maria f wordt vervolgd) Misintenties 6 oktober t/m 12 oktober Zat. 6 okt. 19.15 u. (Vivace) Jep en An Hendrix - v.d.Heuvel; Jaardienst. Teng Janssen; Grad en Nel Spreeuwenberg-de Bruijni, en de kinderen Leo,Wim en Truus; Di. 9 okt. 18.45 u. Bidden van het rozenhoedje, aansluitend om 19.00 uur de H.Mis. Grad Fleurkens; Jaardienst Jac Claessens en voor Marie Claessens-Jenneskens; Thies Swinkels Misdienaars: Zat. 19.15 u. Stef Lemmens en Luc. Peters Di. 19.00 u. Niels Claessens en Ron Peters

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 1