Ysselsteyns Nieuws- Blacd Redactie: Dorpsraad Emailadres: ynb@tiscali.nl jrg 45, nr. 38 21 september 2007 Van de parochie Lucas 15,1-32 Jezus zei nu tegen zijn leerlingen: 'Een rijk man had een rentmeester, maar hij kreeg klachten dat die zijn bezit verkwistte. Hij riep hem bij zich en zei: Wat hoor ik daar over u? Ik wil dat u rekenschap aflegt, want zo kunt u geen rentmeester blijven." De rentmeester zei bij zichzelf: "Wat moet ik doen? Mijn heer ontneemt mij het beheer. Spitten kan ik niet, en bedelen, daar schaam ik me voor. Ik weet al wat ik moet doen om te zorgen dat ze me, na mijn ontslag als rentmeester, in hun huis ontvangen." Een voor een liet hij de pachters van zijn heer bij zich komen. Tot de eerste zei hij: "Hoeveel ben je mijn heer schuldig?" Die antwoordde: "Honderd vaatjes olijfolie." Hij zei: "Hier is het L_,„MII„ contract, ga zitten en maak er vlug vijftig van." De volgende vroeg hij. En jij, hoeveel ben jij hem schuldig?" Die antwoordde: "Honderd zakken tarwe." De rentmeester zei tegen hem: "Hier is ie contract, maak er tachtig van." De heer prees de gewiekste aanpak van de onrechtvaardige rentmeester De kinderen van deze wereld gaan onderling immers handiger te werk dan de kinderen van he. licht Ook Ik zeg jullie- maak je vrienden met behulp van de geldduivel; als die je dan ontvalt, zullen ze je ontvangen in de eeuwdge tenten. Wie betrouwbaar is, is betrouwbaar in het klein en in het groot, en wie in he klein onrecht doet, doet het ook in het groot. Als jullie met de geldduivel onbetrouwbaar zijn geweest vut za jullie dan het ware goed toevertrouwen? En als jullie niet te vertrouwen zijn geweest met andermans Ooed wie zal jullie dan toevertrouwen wat jezelf toebehoort? Geen knecht kan twee heren ot dc een verfoeien en van de ander houden, of zich hechten aan de eerste en de ander verachten. Je kunt met tegelijk God dienen en de geldduivel.' Misintenties 22 september t/m 28 september 50 jarig huwelijk van Harrie en An Claessens - Vollenberg (Enjoy Together) Ko de Boer en overleden familie; Gerardus v.d.Munckhof en Bernardina v.d.Munekhof-Schouten; Piet Bus en overleden familie Piet Arts (Vijverhof namens het Biljartclubje); Familie Vollenberg-Verheijen; Jaardienst Opa Jansen, voor hun ongeneeslijk zieke kleinkind en familie; Pastoor Spreeuwenberg en overleden familie Spreeuwenberg-Verlinden, Zat. 22 sept. 13.30 u. 19.15 u. Di. 25 sept. 19.00 u. Misdienaars: Zat. 13.30 u. Zat. 19.15 u. Di. 19.00 u. De kleinkinderen Tijmen en Marijn Claessens Janneke van Osch en Luc Peters Stef Lemmens en Ron Peters

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 1