Jubileum 5x11 Jaor De Piëlreus Ien 2008 bestöt Carnavalsvereniging "De Piëlreus" 5x11 jaor. Dit zal gevierd wörre ien november 2007 mit de volgende activiteiten: 10 november: Fiëstelukke ledenvergadering 16 november: Receptie/Reünie Prinsebal mit uutkomme 55sle Prins 17 november: Vorsteraodsbal mit alle verenigingen gemeante Venraoj 23 november: Tieneraovund vur de jeugd vanaf de brugklas t/m 16 jaor 24 november: Fiëst mit optreeje Luchtmachtkapel 25 november: Kiendermiddag vur alle kiender t/m groep 8 van de basisschol. Mier info binnenkort ien ut YNB! de PIËLREUS YSSEISTEYN Bonte Aovund De Bonte Aovund commissie wil binnekort ok wer starte mit de vurbereidinge. Op woensdag 19 september um 20.30u zien alle meugelukke artieste van harte welkom op de urste beejenkomst ien de Smelehof. Hedde vraoge of ienteresse dan kunde terecht beej Henk Stevens of Willie Koonings. Zondag 26 anp 2007 Ysselstevn-Maasiricht-Ysselstevn TOURCLUB Om 8 uur staan 12 fietsers klaar voor vertrek van de uitgestelde clubklassieker. - mMin—C r hebben te kennen gegeven dat ze graag mee rijden naar Zuid-Limburg om dan op eigen kracht naar een koninkelijk feestje in Epen te rijden, maar de andere 9 fietsers gaan voor de volle route..De dikke mist is erg hardnekkig en pas na Swalmen krijgt de zon de overhand. Bij Maalbroek is het le tegenvallertje. De nieuwe autoweg Roermond-Duitsland krijgt vorm en de weg die we vorig jaar gereden hebben is gewoon verdwenen We moeten door de greppel het nieuwe asfalt op klimmen en richting grens rijden om aan de andere kant van de vangrail en de autoweg te geraken. Na Herkenbosch is de route herzien en en.ge weken terug verkend. Via het mooie Odil.enberg wordt koers gezet naar de Duitse Selfkant en hier de 2c tegenvaller Tussen Selflcan^cn Susterseel is de weg met hekken afgezet. Maar wij laten ons niet tegenhouden en njden dc route zoals die en.ge weken terug is gezien. Echter onze oosterburen zijn "tuechtig" en als de "strandfenen zyn afgelopen gaan ze gewoon verder met "keulen" graven. In enkele weken is de weg gans "verschwunden en zelfs gecultivatord een grote berg zand voor de aanleg van een viaduct. Een vriendelijke man zegt dat we door het veld en de f.e s dragend weer op de weg kunnen geraken. Ook veldrijden hebben we ooit op 1V gezien en na een stuk over een steppeh c moet er dan tegen het talud gekluund worden De vettige loss plakt tussen onze plaatjes en onze hoefjes klikken hierna wat doler in de pedalen. Via het le bergje in Hillensberg belanden we weer ,n NL De plaatsen Doenrade Puth een helling Spaubeck. Neerbeek. Ulestraten en Bunde passeren we. alvorens we onderaan de Noorderbrug n Maastricht met muziek worden ontvangen. Ook een Ysselsteynse familie onderweg zijnde naar het Preuvenemm heet ons hier welkom in Maastricht. Op het Vrijthof wordt de inwendige mens gesterkt voor de terugrit. Het is ca 4 uur en de wind is zoals voorspeld gedraaid en nu pal op kop. In Geulle rijdt Joep op een putdeksel en de derailleu maakt een smakker in de spaken. Deze wordt hierdoor zo verbogen dat verder rijden niet mogelijk hjkt. Een paar grove handen buigen de wieltjes weer enigszins in positie zodat er toch kan worden gefietst. In Meers wordt d,t no met eeh geleende waterpomptang verbeterd en krijgen de vettige handen op het tot dan maagdelijk witte sanitair b.j een aanwonende een schoonmaakbeurt. De fietstocht wordt met nog een colapauze in Grathem in straf tempo afgewerkt Iets voor zessen arriveren we moe maar voldaan op het terras b.j de Herberg met 230km op dc teller. Genoten van een lange clubklassieker over landschappelijk mooie wegen en met mooi zomerweer. De en.ge minnen: materiaalpech en vrij veel wind tegen. - Ger Geerets

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7