Het afgelopen weekend hebben we onder prachtige weeromstandigheden dc menwedstrijd verreden. Dank aan allen die vrijwilligers - grondeigenaren en sponsoren die ons samen dit weer mogelijk hebben gemaakt dat we dit evenement kunnen organiseren We zij trots dat we mindervalide ruiteres en menners van het Rijtven uit Deurne hun een aangepast rijzadel hebben mogen aanbieden. Helaas kon de aangekondigde schapenshow niet door gaan wegens M.K.Z. uitbraak in Engeland. Volgens jaar hopen we dat die schow wel doorgang kan vinden. We streden om de kampioenschappen zuid nederland van de K.N.H.S. Ons lid Pierre Sommers uit Merselo mochten we huldigen als kamiocn klasse 3. Recreatie Menners Ysselsteyn e.o. In het weekend van 11 en 12 aug.waren er de samengestelde menwedstrijden klasse 1 en 2 en 3 van de kampioenschappen zuid. Dit alles vond plaats in Ysselsteijn - Limburg. Gedurende deze dagen wordt de behendigheid van het mennen getest onder diverse omstandigheden. Een en ander werd georganiseerd door de Vereniging Recreatie - Menners Ysselsteijn e.o. Deze vereniging voelt zich altijd zeer betrokken met de mensen met een beperking. Zoals vaker heeft de vereniging zich ook nu daarvoor ingezet. Zij stelden een bedrag van 500.00 Euro beschikbaar voor de Stichting ORO uit Helmond. Deze Stichting ORO zorgt voor mensen met een verstandelijke beperking in de regio Helmond. Het Rijtven is een onderdeel van deze Stichting ORO en ligt in de bossen in Deurne. Aangezien op het Rijtven aan paardrijden wordt gedaan en er enkele mensen van de vereniging wat betrekkingen hebben met het Rijtven werd besloten om het bedrag aan hun aan te bieden In overleg met de dhr Leo Ronde die het paardrijden coördineertwerd besloten er een aangepast zadel er voor te kopen.Dit is een zadelwaar men een aantal aanpassingen aan kan doen om mensen met welke lichamelijke handicap dan ook.de mogelijkheid te geven om te rijden. Het aanbieden van dit zadel werd dus gedaan dit weekend Met hulp van een aantal mensen werd er een pony van het Rijtven meegenomen en een van de bewoners Laurens Ousters wilde het wel demonstreren. Na een woordje van de voorzitter Dhr Keijsers kreeg Dhr Ronde de microfoon om uit te leggen wat ORO en Rijtven doen en hoe er paard wordt gereden op het terrein van het Rijtven. Na de uitleg werd het zadel overhandigd en na het dankwoord van Dhr Ronde werd het zadel op de pony gelegd en hulp van vader werd Laurens op het paard getilt en reed een rondje dwars door de tent Onder luid applaus van de aanwezigen was de overdracht een feit en werd er daarna overgegaan naar de briefing van de dag Een mooi gebaar van de Vereniging Recreatieve Menners Ysselsteijn e.o. Het zadel zal elke week regelmatig gebruikt worden om nog meer mensen met een beperking te laten paardrijden. Leo Ronde. Paardensport vereniging Y sselsteyn Afgelopen weekend behaalde in Horst Jan weer 2 mooie prijzen. Dressuur: Jan Vlemmix met Tjan in de klasse L2 3 c jjirijs. Jan Vlemmix met Tintje in de klasse M1 2 1 prijs ^eurt| Tijdelijke woonruimte gezocht met ingang van half november tot de bouw van ons huis klaar is. Erwin Dijkstra en Nancy Buise Tel. 0478-690757 of 06 - 41057115

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 10