Redactie: Dorpsraad Emailadres: ynb@tiscali.nl Jrg 45, nr. 24 15 juni 2007 Lucas 7,36-8,3 Een van de farizeeën vroeg Jezus om te komen eten. Hij kwam in het huis van de farizeeër en ging aan tafel. In diezelfde stad woonde een zondige vrouw. Toen zij vernam dat Hij aanlag in het huis van de farizeeër, ging ze erheen met een albasten fles balsem. Huilend ging ze achter Hem staan, bij zijn voeten. Met haar tranen maakte ze zijn voeten nat en met de haren van haar hoofd droogde ze die. Ze kuste zijn voeten en zalfde ze met balsem. Toen de farizeeër die Hem had uitgenodigd, dit zag, zei hij bij zichzelf: 'Als Hij een profeet was, zou Hij weten wat voor vrouw het is die Hem aanraakt; Hij zou weten dat het een zondares is.' Daarop zei Jezus tegen hem: 'Simon, Ik heb u iets te zeggen.' Hij zei: 'Zeg het. Meester.' 'Een geldschieter had twee schuldenaars. De een was hem vijfhonderd dcnariën schuldig, de ander vijftig. Ze konden het geen van beiden terugbetalen, en daarom schonk hij het hun. Wie van hen zal nu het meest van hem houden?' 'Ik veronderstel,' zei Simon, 'degene aan wie hij het meeste geschonken heeft.' 'Dat is juist', zei Jezus. Daarop keerde Hij zich om naar de vrouw en zei tegen Simon: 'Ziet u deze vrouw? Ik kwam uw huis binnen. Water voor mijn voeten hebt. u Me niet gegeven, maar zij heeft met tranen mijn voeten nat gemaakt en ze met haar haren afgedroogd. Een kus hebt u Me niet gegeven, maar zij heeft sinds Ik hier binnenkwam onophoudelijk mijn voeten gekust. Mijn hoofd hebt u niet met olie gezalfd, maar zij heeft mijn voeten gezalfd met balsem. Daarom zeg Ik u dat haar vele zonden vergeven zijn, getuige haar grote liefde. Maar wie weinig wordt vergeven, heeft weinig liefde.' Tegen haar zei Hij: 'Uw zonden zijn vergeven.' De andere gasten zeiden toen onder elkaar: 'Wie is deze man die zelfs zonden vergeeft?' Tegen de vrouw zei Hij: 'Uw vertrouwen is uw redding. Ga in vrede.' In de tijd die daarop volgde trok Hij door steden en dorpen om de goede boodschap van het koninkrijk van God te verkondigen. De twaalf vergezelden Hem, en ook enkele vrouwen, die van boze geesten en ziekten genezen waren - Maria van Magdala, uit wie zeven demonen waren weggegaan, Johanna, de vrouw van Chusas, een hoge beambte van Herodes, en Susanna - en nog vele andere vrouwen, die hen uit eigen middelen onderhielden. Misintenties van 16 juni t/m 22 juni Van de parochie Zat. 16 juni 19.15 u. (Eige Wijsjes)voor alle vaders; Ouders Slangen-v.Montforten overleden familie; Piet Swinkels en kleindochter Mara; overleden familie Janssen-Thielen; Overleden familie Maessen-Mans, kinderen en voor Lei Philipsen; Uit dankbaarheid voor een 85sie verjaardag Di. 19 juni 19.00 u. Wirn Jansen vanwege zijn verjaardag en voor de overleden familie Jansen-Philipsen; Agnes Philipsen-v.d.Sterren Overleden ouders Wismans-v.Vegchel en overleden familie Misdienaars: Zat. Ron KI. en Ron P. Di. Niels en Mike

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 1