Ysselsteyns Nieuws Blad Redactie: Dorpsraad Emailadres: ynb@tiscali.nl Jrg 45, nr. 16 20 april 2007 Van de parochie Johannes 21,1-19 Jezus heeft zich nog eens aan zijn leerlingen geopenbaard, bij het Meer van Tiberias. Dit geschiedde als volgt. Bij elkaar waren: Simon Petrus, Tomas die ook Didymus genoemd wordt, Natanaël uit Kana in Galilea, de zonen van Zebedeüs en nog twee andere leerlingen. Simon Petrus /ei tegen hen: 'Ik ga vissen.' 'Dan gaan wij mee', antwoordden ze. Ze gingen dus op weg en klommen aar, boord, maar die nacht vingen ze niets, Toen het intussen morgen was geworden, stond Jezus aan de oever, maar de leerlingen wisten niet dat het Jezus was. Hij riep hun toe: Vrienden, hebben jullie soms iets te eten?' 'Nee', riepen ze terug. 'Werp dan het net uit, rechts van de boot.' zei Hij, 'daar zul je wel iets vinden.' Ze wierpen het net uit, en er zat zo'n massa vis in dat ze niet meer bij machte waren het op te halen, Daarop zei de leerling van wie Jezus hield tegen Petrus: 'Het is de Heer.' Nauwelijks had Simon Petrus gehoord 'Het is de Heer', of hij schortte zijn kic! op - het enige wat hij aan had - en sprong in het water, terwijl de andere leerlingen met de boot kwamen - ze waren niet ver meer uit de kust, slechts een tweehonderd el - en het net met de vissen achter zich aan sleepten. Toen ze aan land waren gestapt, zagen ze dat er een houtskoolvuur was aangelegd, met vis erop en brood ernaast. Jezus zei regen hen: 'Breng wat van de vis die jullie zojuist gevangen hebben.' Simon Petrus ging dus weer aan boord en sleepte hel net aan land. Het zat vol grote vissen, honderddrieënvijftig stuks, en ondanks die enorme hoeveelheid scheurde het net niet. Daarna zei Jezus: 'Kom nu en eet.' Geen enkele leerling durfde Hem te vragen: 'Wie bent U?' Ze wisten nu dat het de Heer was. Toen nam Jezus het brood en gaf het hun. en zo ook de vis. Dit was de derde keer dat Jezus zich aan zijn leerlingen openbaarde sinds zijn opwekking uil de doden. Toen ze gegeten hadden vroeg Jezus aan Simon Petrus: 'Simon, zoon van Johannes, heb je Me lief, meer dan de anderen hier?' 'Ja, Heer,' zei hij, 'U weet dat ik van U houd.' Daarop zei Jezus: 'Zorg dan voor mijn kudde.' Nogmaals vroeg Hij: 'Simon, zoon van Johannes, heb je Me lief?' 'Ja. Heer,' zei hij, 'U weet dat ik van U houd.' Daarop zei Jezus: 'Wees dan een herder voor mijn schapen.' Nog een derde keer vroeg Hij; 'Simon, zoon van Johannes, houd je van Mij?' Het deed Petrus pijn dat Hij hem voor de derde keer vroeg of hij van Hem hield, en hij zei: 'Heer, U die alles weet, U beseft toch wel dat ik van U houd.' Daarop zei Jezus: 'Zorg dan voor mijn schapen. Waarachtig, Ik verzeker je: als jongeman deed je zelf je gordel om en je ging de weg die je zelf wilde; als je oud bent zul je je armen uitstrekken en je gordel laten omdoen, en je zult een weg gaan die je zelf niet wilt.'Hiermee kondigde Hij aan door wat voor dood Petrus God zou verheerlijken. En na deze voorspelling zei Hij tegen hem:'Volg Mij.' Misintenties van 21 april t/m 27 april (Enjoy Together) Kinderwoorddienst voor de kinderen van groep 4 t/m 8 Jaardienst Gertruda Elisabeth en Christina Mulders; Familie Muiders-Maessen; Familie Willems-Maessen en voor de Familie Buise-Maessen; Overleden ouders v.Vegchel-Verheijen; Martien Couwenberg vanwege zijn verjaardag; Grad en Nel Spreeuwenberg-de Bruyni, kinderen Leo, Wim en Truus Jaardienst Grad en Lies Fleurkens; Piet Swinkels en kleinkind Mara; Uit dankbaarheid (M) Jaardienst An v.d.Ven-Winnen en voor Jeu v.d.Ven Zat. 21 april 19.15 u. Di. 24 april 19.00 u. Misdienaars: Zat. 19.15 u,: Kevin v.H. en Mike Di. 19.00 u. Ron P. en Ron KJ. ^LiL2 -rT^TrT'f.T- --*• t

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 1