Basisschool 'St.Oda'- Oudervereniging Kledinainzamelinq De volgende kiedinginzamelingsactie vindt plaats op woensdag 18 en donderdag 19 april a.s. Hierbij treft u de benodigde informatie aan. Helpende ouders bij viering Koninginnedag De leerlingen hebben inmiddels een schrijven mee naar huis gekregen met het verzoek om te helpen by de viering van Koninginnedag. Het aantal aanmeldingen is nog erg beperkt, vandaar de vraag of u nogmaals wilt bekijken of u tijd vrij kunt maken op vrijdagmiddag 28 april. Wij horen graag van u. 1e Heilige Communie Zondag 15 april a.s. tijdens de mis om 10.30 uur zullen de leerlingen van groep 4 hun 1e H. Communie doen. •f De communicanten worden om 10.00 uur bij de basisschool verwacht. Om 10.15 uur trekken ze, begeleid door de fanfare en drumband naar de kerk. Bij goed weer rechtsaf via het Lovinckplein en via het middenpad van het plein naar de kerk; bij slecht weer de kruising over, Gereserveerde plaatsen: - Voor de ouders van de communicanten zullen de eerste banken links én rechts worden gereserveerd. Zoals bekend mogen de gezinsleden bij de ouders in de gereserveerde banken plaatsnemen. - Voor de oma's en opa's zuilen achter de gereserveerde plaatsen van de ouders ook banken links én rechts gereserveerd worden. Mogen we de ouders en aanverwante familie vragen om té kleine kinderen niet mee naar de kerk te nemen. Het kinderkoor zal een gedeelte van de zang verzorgen. De zangzolder is alleen bestemd voor het kinderkoor en leerkrachten. in de kerk mogen geen foto- en/of video-opnames gemaakt worden. De communicanten hebben om begrijpelijke redenen maandagmorgen 16 april a.s. vrij. Voor alle duidelijkheid delen we u mede, dat de broertjes en zusjes van de communicanten (ook uit de kleuterbouw) gewoon school hebben. Wij vragen aanwonenden deze dag te vlaggen. Tenslotte wensen we iedereen natuurlijk een mooie, sfeervolle viering en een fijne dag toe. P.D.V. Ysselsteyn r Zaterdag 14 april Nijvel. Inzetten vrijdag van 20.00-20.30 uur. Zaterdag 21 april Chimay. Inzetten vrijdag van 20.00-20.30 uur. Woensdag 18 april Nijvel africhtingsvlucht. Inzetten dinsdag van 19.00-19.45 uur in Venray. - De paasdagen betekenen voor de rechtgeaarde toerfietser 2 mogelijkheden om TOURCLUBte fietsen. Zeker als de weerman of vrouw mooi weer hebben voorspeld. «aBaHBBEE—0 (D Mogelijkheden alleen voor degene die geen andere verplichtingen hebben. Op lc paasdag fietsten we een rondje noordwaarts richting Mill. Paasmaandag staat traditioneel de "Totenhügef'op het programma, 110 km lang. We startten deze tocht met Zn zevenen onder frisse maar toch geen slechte omstandigheden. Gaandeweg deze tocht stak er toch een stevige westenwind op. Al fietsend met ons groepje sloot er achter ons een groepje van drie man aan, we zullen maar geen club noemen. Deze lui blijven een kilometertje of 15 tot 20 achter ons "pattexen", uitdrukking van "der Hans". Vervolgens gaat er op een helling de vaart eruit omdat wij net zo hard rijden als de langzaamste kan. De klevers rijden ons voorbij om dan het tempo naar 35 tot 40 km/hr te gooien. Goed uitgerust zeker? Tussen pauze 1 en 2 rijden we lekker op onszelf, met de pittige lucht van de nog nasmeulende gigantische paasvuren die men hier op f paasdag pleegt te ontsteken in onze neuzen. Na de caffee mit kuchen op de 2e pauze staat ons de terugweg inclusief de laatste pittige klim tegen de straffe wind in nog te wachten, ruim 40 km. Al snel komen we met een behoorlijk groepje "samen" te zitten. In dit groepje een van klevers. We moesten het grootste gedeelte werken met vier man, enigszins frustrerend met 20 man aan je kont. We nemen het niemand kwalijk dat ze in de luwte meefietsen. Dit omdat zc misschien niet beter kunnen. Echter van de pattexer weten we dat hij een stukje kan fietsen. Saillant detail, hij reed op een professioneel ogende triatlon fiets, zo een met ossekopstuur en de drinkbussen achter op het zadel. Dit soort "sportmannen" doen het toch altijd alleen? weer een opmerking van "der Hans").

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7