Mededeling Dorpsraad: Hierbij nodigen wij iedereen uit voor het bijwonen van de openbare vergadering van de dorpsraad op maandag 19 mrt. '07 om 20.0Q uur in het Gemeenschapshuis. Agenda: 1Opening. 2. Spreekrecht publiek n.a.v. de agendapunten mogelijkheid om n.a.v informatie te geven). 3. Verslag vergadering van 12 febr. '07. 4. Ingekomen uitgaande post en mededelingen. 5. Mededelingen vanuit de commissies. 6. Evaluatie gezamenlijke coilecte. 7. Financieel verslag 2006. 8. Verslag dorpsradenoverleg. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Dorpsraad Ysselsteyn Op maandagmiddag 12 maart heeft op het Provinciehuis in Maastricht de prijsuitreiking plaatsgevonden van de 10e ronde van "Kern met Pit". Dit is een leefbaarheidswedstrijd voor dorpen en steden, georganiseerd door de Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij (www.knhm.nQ Een van de deelnemers was Stichting Historie Ysselsteyn. Deze stichting bestaat uit een 5-tal vrijwilligers, te weten Pierre Janssen, Wim Arts, Leon Nijssen, Sieb Nijssen en Eric Micheis, allen uit Ysselsteyn. Mede dankzij deze prijs heeft zij een eigen onderkomen kunnen realiseren in de voormalige peuterspeelzaal in de Jera. Veel dank is verschuldigd aan de volgende vrijwilligers die eveneens vele uren hand- en spandiensten hebben verleend: Hay Vogels, Jan en Dirk Jaspers, Piet Micheis en Willem Claessens. Het juryrapport zegt het volgende over Stichting Historie Ysselsteyn: Ysselsteyn is nog een jong dorp, ontstaan bij het ontginnen van de Peel (1921). De oudste bewoners trokken steeds verder de Peel in om daar een nieuw bestaan op te bouwen. Sommige van die oude pioniers zijn nog steeds in leven en het is nog steeds mogelijk om hun verhalen (en misschien foto's en andere documenten) te verzamelen. Om die oudste geschiedenis van Ysselsteyn - hoe jong ook - niet verloren te laten gaan is er een historische stichting opgericht. Die wil zich in de breedste zin toeleggen op de geschiedenis van het dorp: niet alleen verhalen maar al het historische materiaal verzamelen, beheren en systematisch beschrijven. En verder onderzoek doen, exposities organiseren en publicaties laten verschijnen. Met de werkzaamheden was al een bescheiden begin gemaakt. Er was dringend behoefte aan een eigen onderkomen, om het materiaal op te slaan, te studeren en te vergaderen. Er was een ruimte beschikbaar, maar daar moest flink wat aan verbouwd en vertimmerd worden. De stichting had voldoende vrijwilligers om het werk (scheidingswand aanbrengen, schilderen, entree verbeteren) in eigen beheer aan te kunnen. Zoals zo vaak vielen de werkzaamheden tegen. Het bleek ook nodig om een nieuwe tegelvloer te leggen, de leidingen weg te werken in de muur en de ruimte opnieuw te stukadoren. Dat was voor de vrijwilligers geen probleem. Als ze een beroep deden op vakmensen (metselaar, tegelzetter, elektricien, stukadoor) deden die het werk meestal onbetaald, waardoor ze zelf ook vrijwilliger werden. De stichting is dankbaar voor de vele handen die het werk licht maakten en buitengewoon blij met het resultaat. Ook de hoofdjury vindt het een mooi initiatief, waarvan heel wat mensen in de toekomst kunnen profiteren. Het jaar 2007: toekenning van het predikaat Kern met Pit is een nieuw jaartal in de historie van Ysselsteyn." WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse huisartsenposten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt. Telefoon no. 0900-8818. agenda aanvullende

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3