de PIELREUS Ut zit dur wer op Van dun iëne kant jaommer en van den andere b!ie. Blie umdat weej dizze vastelaovend wèr zoveul högte punten gehad hebben. Namus Prins Fons I en Prinses Jeanne, Reuzekluut Johan Lemmens, Dorpspaar John en Peggy, Jeugdprins Ron I, Jeugdpaar Jesse en Rowie wil ik iederiën bedanken die en bejdrage geleverd het, hoe klèri of groet dan ok. Zeej hebben allemaol enne onvergaetelukke vastelaovend achter de rug. Ök dit jaor wèr was den optocht ien Reuzesteyn iën groët högtepunt. Wej wisse maondag iën Venroj al dat ut allemaol goed zaat. Beej de groëte wagens han wej dun urste en dun twedde pries. Os muziekvereniging "De Piëlktank" haaj den twedde pries. Ok de Prinsewagen en de jeugdprinsewagen wier twedde. De publiekspries ging nGor de Puttenweg. Die pries zien hië! moj, mar daor got toch niks bove ozzen aège Reuzenoptocht. Ut waèr zaat echt mit dit jaor. En daor staond hiël veul volk naeve de kant. Wat en enthousiasme wat en bezieling, van jong tot aid. Geweldig um te zien. Gillie meugt mit zun allen trots zien dat ge Piëlreus bint. Samen hebbe weej daor wèr en fantastisch fiëst van gemakt. Afscheid Vorst Wim Wat vond ik dit geweldig. Ut iën moment muuske stil, ut andere moment ging ut dak daor af. Ut laeste bitje Vorst wat daor nog ien meej zaat is daor gesmolten. Ik heb genoten van ovvlie as Piëlreuzen en Piëlreuzinnen. Bedankt allemaol. "Er wcs eens Uutkomme Vorst Geert von Piek Wat en enthousiast ontvangst. Ik heb gezien aat gillie ut hiëlemacl ziet zitten mit ozze neeje Vorst Geert. Samen mit Femke got heej, samen mit os, an die prachtige vastelaovuskar trekken. Ut 5 X 11 staot vur de deur en heej het daor ontzettend veul zin ien. Namus Vorst Geert en Femke bedankt vur dit onthaal. Reuzenoptocht Bedankt namens CM. De Piëlreus

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 10