Ysselséeyms BW Redactie: Dorpsraad Emailadres: ynb@tiscali.nl Jrg 44, nr. 41 13 oktober 2006 Marcus 10,17-30 Toen Jezus zich op weg begaf, kwam er iemand aanlopen. Hij knielde voor Hem neer en vroeg Hem: 'Goede Meester, wat moet ik doen om deel te krijgen aan het eeuwig leven?' Maar Jezus zei tegen hem: 'Waarom noemt u Mij goed? Niemand is goed, alleen God. De geboden kent u: Niet doden, geen echtbreuk plegen, niet stelen, niet vals getuigen, niemand oplichten, uw vader en uw moeder eren.' Hij zei Hem: 'Meester, aan dat alles heb ik mij van jongs af gehouden.' Jezus keek hem aan en ging van hem houden. Hij zei Hem: 'Aan één ding ontbreekt het u nog: ga verkopen wat u hebt en geef het aan de armen, en u zult een schat hebben in de heme!. Kom dan terug om Mij te volgen.' Maar hij verstrakte bij dat woord en ging verdrietig weg, want het was iemand met veel bezit. Jezus liet zijn blik rondgaan en zei tegen zijn leerlingen: 'Wat is het toch moeilijk voor mensen met geld om het koninkrijk van God binnen te gaan.' De leerlingen schrokken van zijn woorden. Maar Jezus ging door en zei opnieuw tegen hen: 'Vrienden, wat is het toch moeilijk om het koninkrijk van God binnen te gaan. Een kameel komt gemakkelijker door het oog van een naald dan een rijke in het koninkrijk van God.' Daar schrokken ze nog meer van en ze zeiden tegen elkaar: 'Wie kan er dan nog gered worden?' Jezus keek hen aan en zei: 'Bij de mensen kan dat niet, maar bij God wel, want bij God kan alles.' Toen begon Petrus tegen Hem: 'Kijk, wij hebben toch maar alles achtergelaten en zijn U gevolgd.' Jezus zei: 'Ik verzeker jullie, er is niemand die zijn huis, broers, zusters, moeder, vader, kinderen of landerijen heeft achtergelaten omwille van Mij en omwille van de goede boodschap, of hij krijgt nu in deze tijd een honderdvoud aan huizen, broers, zusters, moeders, kinderen en landerijen, vervolgingen inbegrepen, en in de komende wereld eeuwig leven. Misinteuties van 13 oktober t/m 20 oktober Oktobermaand - Rozenkransmaand (Ouderenkoor) Andreas en Anna Philipsen-Hendrickx; Marlidi Bastiaansen; Jaardienst Peter van Dijck en Maria Wismans; Toon Wismans; To Janssen-Thielen; Zeswekendienst voor Nellie Philipsen-janssen Marcel van Dierendonck (namens de buurt); jaardienst Grad Fleurkens; Anny Verschuuren-Driessen vanwege haar verjaardag; Ria Koonings-Zanders; Jaardienst Sef Bovee; overleden familie Janssen-Smeets; Jaardienst Gijs Broeders en voor zijn vader Janus; Bidden van het Rozenhoedje jaardienst Truus Spreeuwenberg-Philipsen en voor de overleden familie; Gerard Fleurkens, overleden familie Fleurkens-van Staveren en uit dankbaarheid Misdienaars: Za.19.15 u. Erwin en Stef L. Di. 19.00 u. Niels en Ron Van de parochie Zat. 14 okt. 19.15 u. Di. 17 okt. 18.45 u. 19.00 u. De Allerzielendienst is Zondag 29 oktober a.s. om 15.00 uur.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2006 | | pagina 1