Dorpsraad CYsselsteyn Mededelingen Dorpsraad: Vergadering dorpsraad met verenigingen: 13 nova. s. Wij willen u nu reeds attenderen op de aankomende vergadering van de dorpsraad met alle plaatselijke verenigingen Op een later tijdstip informeren wij u over de agenda. Indien u als vereniging graag een bepaald onderwerp ter bespreking op de agenda wilt zien, kunt u dit verzoek doorgeven aan de secretaris van de dorpsraad; Litsenbergweg 13 ivdpas@home.nl Informatieavond: "Bouwen in eigen beheer" Door het Coll van B en W van de gemeente Venray is goedkeuring gegeven om te onderzoeken of een pilot-project "bouwen in eigen beheer" in Oirlo haalbaar is. Deze nieuwe manier van werken is bedoeld om het voor starters en senioren gemakkelijker te maken een eigen woning te bouwen. Deze informatieavond is: woensdag 20 sept. om 20.00 uur in "De Linde" te Oirlo. O.a. de gem. Venray, Wonen Venray en een afvaardiging uit Casteren zullen informatie verstrekken en eventueel vragen beantwoorden. Belangstellenden, ook uit andere dorpen zijn welkom op deze avond. Subsidieregeling vrijwilligerswerk 2006 Sport voor Jeugd De regeling 'Sport voor Jeugd' loopt van 1 september 2006 t/m 16 oktober 2006. In aanmerking voor een waarderingssubsidie van maximaal 500,00 komen alleen sportverenigingen en sportstichtingen (dus géén buurtverenigingen e.d.). Deze sportverenigingen en sportstichtingen moeten een door het NOC/NSF erkende sport beoefenen. De activiteiten waarvoor u subsidie aanvraagt moeten gericht zijn op het daadwerkelijk verrichten van activiteiten op het gebied van sport mede door jeugdigen tot 18 jaar. Uw aanvraag moet op het verplichte aanvraagformulier worden ingediend. Uitgebreide informatie en formulieren zie: www.limburq.nl Telefoonboeken: Er zijn nog enkele telefoonboeken onze regio 2006/2007 over. Deze zijn gratis af te halen bij BertvVegchel Dopheide 5 tel 541786 Op is op. Zij Actief Ysselsteyn £m g J^TIEF Verantwoord medicijngebruik Geneesmiddelen zijn een zegen voor de mensheid maar kunnen bedoeld of onbedoeld ook veel schade teweeg brengen en zelfs aanleiding zijn tot een ziekenhuisopname. Uit onderzoek o.a. uit de Verenigde Staten blijkt dat van alle ziekenhuisopnames 5 - 7% is toe te schrijven aan bijwerkingen of verkeerd gebruik van geneesmiddelen. Meer dan de helft hiervan zou vermijdbaar zijn en hangt vaak samen met de dosering of de wisselwerking tussen geneesmiddelen. Dat vraagt om tal van activiteiten, o.a. op het gebied van keuze voor bepaalde geneesmiddelen, goede voorlichting, goede informatieoverdracht en dossiervorming. Bij deze activiteiten is het ook van belang om naast artsen, apothekers, verpleegkundigen ook patiënten te betrekken om ook voortdurend op de aldaar levende wensen en behoeften in te kunnen spelen. Tijdens een voordracht zal in vogelvlucht worden belicht wat er in Noord-Limburg zoal gebeurt op het gebied van de regionale farmaceutische zorg waarna er voldoende gelegenheid zal zijn voor discussie. Mevr. Liesbeth v. Dijck en mevr. Lidy Keijsers-Bors zullen deze avond voor ons verzorgen. De avond wordt gehouden op woensdag 20 september om 20.00 uur in Dancing Pilot. We willen ook graag niet leden uitnodigen om deze avond bij te wonen. Kienen Dinsdag 19 september is er weer kienen in Dancing Pilot, aanvang 19.30 uur. Ivonne Claessens zal deze keer van het bestuur aanwezig zijn. Limburg j sa

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3