Rabobank Geldautomaat Ysselsteyn Onlangs is de geldautomaat van het Rabobankkantoor naar de gevel van het gemeenschapshuis verplaatst. Een aantal mensen heeft aangegeven deze situatie als onveilig te ervaren. Vandaar dat we graag het een en ander uitleggen: Wij kunnen ons voorstellen, dat u deze situatie in eerste instantie als onprettig heeft ervaren. Toch is de veiligheid van deze open locatie vele malen groter dan die van een automaat in een gesloten voorruimte. Uit onderzoek is namelijk gebleken dat een automaat die zich bevindt in de buitengevel aan de straat, veiliger is omdat er meer sociale controle is van voorbijgangers en omwonenden. In Ysselsteyn zijn deze factoren royaal aanwezig: de automaat ligt aan een drukke weg, er zijn veel omwonenden, het gemeenschapshuis wordt druk bezocht en aan de overzijde ligt een cafetaria met terras. Bovendien is hij 's avonds goed verlicht en is er gedurende 24 uur per dag directe camerabewaking aanwezig voor uw veiligheid. Wellicht is het u wel eens opgevallen dat u in de grote steden veelvuldig geldautomaten aantreft die in gevels van drukke winkelstraten liggen. Om bovengenoemde veiligheidsredenen is daar bewust voor gekozen! U mag ervan verzekerd zijn dat de nieuwe plaats van de automaat voldoet aan de allernieuwste eisen en richtlijnen ten aanzien van veiligheid en privacy. Overigens hebben ons uit Ysselsteyn ook veel positieve reacties bereikt van gebruikers van de geldautomaat, die deze open situatie juist als zeer prettig ervaren. Vindt u de huidige situatie niet prettig, dan willen wij u adviseren om uzelf even de tijd te geven om aan de nieuwe situatie te wennen. Er wordt momenteel gewerkt aan de laatste afrondende voorzieningen, zoals een afdak boven de automaat en een markering op het trottoir met kleine paaltjes. Deze maatregelen zullen ongetwijfeld verder bijdragen aan het gevoel van privacy en veiligheid bij de gebruikers van de automaat. Mocht u nog vragen of opmerkingen hebben dat kunt u ons natuurlijk altijd bellen! Rabobank Venray (0478) 530 300

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2006 | | pagina 15