Dinsdag 28 fibberwarie Reuze optocht en afs/uuting op os durpspodium 14.11 uur Reuzeoptocht iën Reuzesteyr, Daornao priesuutreiking bej de Smelehof mit de YSSELSTEYN Ut prinsebal, de liedjesmiddag, de bonte aovenden, de reuzekluutuutreiking en ut verklèd bal. Allemaol geweldig goed geslaagd, be kommende wèk kunnen we daor nog lekker van naogenieten tijdens de vasteiaovend zelf. Hieronder kunde ut overzicht léze van ut programma. Programma vasteiaovend 2006 Zaoterdaq 25 fibberwarie Vastetaovusmis, Opening en Resepsie (Prins Sjoerd den iJrste 19.00 uur Vastelaovusmis hiëlemaol iën ut dialect. 20.00 uur Spectaculaire opening van de Vasteiaovend op os dorpspodium Weej zurge vur d wermte, muziek en licht, giilie vur de rest. Sleuteloverdracht an Prins Sjoerd I zal dan platsviende dur ozze Opperpiëlreus Sieb Niessen 20.30 uur Anvang resepsie vur (Prins Sjoerd den Vrste iën de Smelehof. Daornao fiëst mit "De Smeleblaozers" Zondag 26 fibberwarie 10.30 uur Kriemelbal bej Roelanzia 14.00 uur Jeugd Srulluft iën de Jera vur Stef Philipsen en Michelle de Wit Ok is daor wer ut pindabal beej Pilot 16.30 uur Ut bruudspaar Hay en Jo Seuren nuëdigen oilie allemaol uut urn naor de resepsie beej Roelanzia te komme. De middag zal muzikaal verzurgt werre dur de twië DJ's "Double U Rules" S 'aovus is dur wer den Yssteynse Aovund iën de Jera Ok Roelanzia, Pilot en Egelmeers zien oop Maondaq 27 fibberwarie Optocht iën Rooy en daornao fiëst beej Egelmeers Vur verdere ienformatie over den optocht en stemmen via de SMS, kiek ien de Peel en Maas Ök dit jaor trekke wej wer mit mit twië schitterende Prinsewagens. Wagenbouwers van de groëte en de jeugdprinse wagen alvast bedankt daorvur. Ök enkele andere wagens en groepen trekke mit iën Rooy, hiël veul succes Platvuut uut Mersele. 21.44 uur Afsluuting op ut Dorpspodium mit sfeervol kampvuur en muziek (bej slecht wèr iën de Smelehof). r„ Gevelversiering. Ok dit jaor stelt V.V. De Piëlreus wer enne_Pri.es beschikbaar vur de bewoners van de mojst versierde gevel iën hiël Reuzesteyn, dus nie allien an de oplochtroutc Ziekenbezuuk ok dit is wer meugeluk. Ollie wensen kunde durbellen naor Peter Knapen (541983) Til bestuur van V V De Piëlreus wenst alle Piëlreuzen en Piëlreuzinnen: Va.atffia.OVP.tld Satttff.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2006 | | pagina 10