Deelnemers van de optocht Verklèd bal J euqdprinsresepsie Optocht Venrui.j YSSELSTEVH Ut verklèd bal is kommende zaoterdag 18 fibberwarie beej Roelanzia. Ut thema van dit jaor is "Uut de aide does" Natuurluk zien daor ök wer pries te winnen. De juriering viend plats tot 22.Ü0u. Daornao göt ut fiëst losbarsten mmv Commotion Op zondag 19 fibberwarie wert an 'jeugdprins '/ons Ien resepsie angebooje. De resepsie begint um 14.33u ien de Jera. Joekskapel "Ut Kumt" uut Tiendere zal dizze middag muzikaal verzurge. Resepsie Prins Sioercf den Vrste Hedde speciaal vur ozze prins iets iengestudierd, of wilde zoë wat zegge dan verzuuk ik ol lie um efkus kontakt op te nemen mit Ed Verschuuren (542151) jorpsbruHuft As ge speciaal ur ös dörpspaar Hay en Jo Seuren iets iengestudierd het nim dan efkus kontakt op mit Ingo Seuren (06-20537186) Ziekenbezuuk Kende geej Piëlreuzen die ut allemaoi wat tegen zit umdat ze ziek zien. De Prins mit en klène delegatie is gèr bereid um dees minse ok nog iets van carnaval mit te géve. Bel efkus mit Vorst Wim (541532) dan zun weej dit bezuuk ien os programma opnemen. Den optocht begint um 13.44u te trekken. Dit jaor is ut ok meugeluk um via de SMS te stemmen vur de publiekspries. Mier hierover kunde léze ien de Peel en Maas en op de Kabelkrant Alcoholvreeie Disco ien de Jera Jp vreejdag 24 f ibberwarie organisiert de Jera en alcoholvreeje disco speciaal vur de jeugd vanaf 12 jacr. Dizzen aovend wert verzurgd dur DJ Roel Linders en diverse artiesten. Vur mier info kiek efkus beej ut Jera nejs. Natuurluk is de jeugdraad mit Prins Joris I ok anwezig Er is in verzekeringsland van alles veranderd, het is daarom van groot belang dat u als deelnemer van de optocht zelf bij u verzekeraar informeert of dat u als deelnemer aan de carnavals optocht zowel in Ysselsteyn als in Venray voldoende verzekerd bent. Motorvoertuigen, tractoren, etc. dienen uiteraard bestuurd te worden door bevoegde personen, (rijbewijs) OPGELET C.V. de Piëlreus is NIET aansprakelijk voor eventuele schade Bestuur C. V de Piëlreus.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9