Informatieavond Windmolens De gemeente Venray heeft ingestemd met 3 voorkeurslocaties voor eventuele plaatsing van windmolens in onze gemeente. De locaties zijn: Vredepeel, met windpark Vredepee! Ysselsteyn Noord, met windpark Kempkensberg Ysselsteyn Oost, met windpark De Kuluut De laatste tijd is er in diverse media aandacht besteed aan deze plannen. Zo hebben enkele initiatiefnemers hun verhaal verteld in diverse kranten en tijdschriften en heeft de Werkgroep Windmolens Ysselsteyn initiatieven ontplooid om te wijzen op de gevolgen van een eventuele komst van windmolens. Nog steeds is niet duidelijk of in onze regio wel of geen windmolens gerealiseerd gaan worden; dit is afhankelijk van de plaatsingsvisie van de Provincie Limburg die in het komende voorjaar uitgegeven wordt en aangeeft welke locaties voor plaatsing van windturbines in Limburg in aanmerking komen. Op verzoek van de Werkgroep Windmolens Ysselsteyn heeft Dorpsraad Ysselsteyn besloten, om in samenwerking met genoemde werkgroep en initiatiefnemers een avond te organiseren met als doel uitvoerige, objectieve en brede informatie te geven over windenergie. Deze informatieavond over windenergie wordt op maandag 30 januari 2006 om 20.00 uur in zaal "Roelanzia" Lovinckplein 2 te Ysselsteyn gehouden. Diverse sprekers krijgen gedurende een bepaalde spreektijd de gelegenheid informatie over dit onderwerp te verstrekken. Na de pauze is er gelegenheid aanvullende vragen te stellen door het publiek. Voorop staat het goed informeren over voor- en nadelen van windenergie. De avond wordt geleic door een onafhankelijke voorzitter van de Commissie Stedelijke Ontwikkeling van de gemeente Venray, de heer F. Janssen. Het programma van deze avond is als volgt: Opening (welkom) door secretaris dorpsraad de heer J. van de Pas. Korte inleiding voorzitter de heer F. Janssen. Beleid Gemeente Venray door Wethouder H. Teunissen. Informatie door de heerT. Wilmsen (namens initiatiefnemers). Algemene inleiding over windenergie (nut/noodzaak) door de heer P. Masselink (SenterNovem). De heer J. Hanekamp informeert (namens Werkgroep Windmolens Ysselsteyn) over risico's, nadelen van windenergie. Pauze, indiening schriftelijke vragen Forum discussie: beantwoording ingediende vragen (eventueel nog te stellen vragen). Afsluiting door vice-voorzitter dorpsraad de heer G. Craenmehr. Inwoners van Ysselsteyn, maar ook belangstellenden uit de omliggende dorpen zijn van harte welkom. Deze aankondiging wordt eveneens gestuurd naar de buurdorpen en gemeentelijke politieke partijen en ook zij zijn van harte welkom op deze informatieavond. Dorpsraad Ysselsteyn Werkgroep Windmolens Ysselsteyn Secretaris J. van de Pas Secretaris M. Lamers jvdpas@home.nl windmolensysselstevn@hotmail.com 20.00 uur 20.05 uur 20.10 uur 20.15 uur 20.25 uur 20.45 uur 21.10 uur 21.30 uur 22.15 uur

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2006 | | pagina 4