Mededeling dorpsraad: Informatieavond over Biobrandstoffabriek DOTÜSÏQCld Biobrandstoffabriek Ysselsteyn is voornemens een voorlichtingsavond te v I organiseren. \XSS6 iStSyTÏ Datum: 19 januari'06 om 20.00 uur in zaal Roelanzia. Wij willen in Ysselsteyn op het Bedrijventerrein een fabriek, bouwen die biomassa omzet in brandstof pellets, die door de kolencentrales als groene brandstof wordt mee gestookt. We gaan elektriciteit produceren welke we terug leveren op het elektriciteitsnet. De fabriek gaat zogenoemde schone biomassa verwerken zoals groente, fruit en tuinafval, waterplanten die vrijkomen bij het schonen van watergangen, afvalstoffen uit de voedings- en genotwaren industrie. Er wordt alleen droge biomassa aangevoerd en verwerkt; natte biomassa is gezien de geringe energie-inhoud niet rendabel. De aangevoerde biomassa wordt ondergronds opgeslagen; de verwerking van de biomassa vindt in een gesloten proces plaats en in de fabriek.Het ontwerp van de fabriek is zodanig dat er vrijwel geen geur en geluidsoverlast door de fabriek kan plaatsvinden. De aanvoer van de biomassa en de afvoer van de brandstofpellets vindt overdag en uitsluitend op werkdagen plaats. De vormgeving van de fabriek is zo gekozen dat deze heel goed past in de overgang van het openlandschap ten noorden van de fabriek naar de bebouwing van het dorp Ysselsteyn. Wat betreft de veiligheid en werkomstandigheden hier is alle mogelijke aandacht besteed; aan de veiligheid voor de omgeving en een aangenaam werkklimaat voor de medewerkers. Innovatie: In de fabriek zijn de meest moderne technologieën toegepast, zoals gesloten percolaat vergisting, kooldioxide gas conversie. Wet en regelgeving: de fabriek moet voldoen aan zeer strenge milieu en Arbo wetgeving. Ze voldoet daar ook aan Er is een fabriek ontworpen die aan zwaardere criteria voldoet, dan wat de wetgever vraagt. De fabriek kan dienen als voorbeeld voor de sector. Er is plaats voor 5 medewerkers. T T AFDELING Ysselstcyn/Vredepccl Cv™// Senioren-Expo Deze expo wordt dit jaar gehouden van dinsdag 17 t/m zondag 22 januari, dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur in het Conferentiecomplex Koningshof te Veldhoven. Tijdens deze Expo zijn er vrijdag 21 en zaterdag 22 januari "Limburgse dagen'". Er treden dan Limburgse en Brabantse artiesten op. Indien u een bezoek brengt aan deze Expo, vergeet dan niet de bijgevoegde kortingsbon in de Nestor mee te nemen. BILJARTEN r n Uitslagen Federatie-competitie: week I l Ysselsteyn 1-Lottum 1 5-4 Ysselsteyn 4 vrij Ysselsteyn 2-Tienray 2 7-2 Kemphaan 7-Ysselsteyn 5 0-9 Grubbenvorst 5-Ysselsteyn 3 7-2 OP-Samcn-Zorgwerk, hulp en advies over Wonen, Welzijn en Zorg, tel.: 542120 Spreuk van de Week: "Wie een ander troost voelt zelf geen hoofdpijn". VENE MENTEN-AGENDA ATB en cyclo-cross wedstrijden op Circuit de Peel Liedjesmiddag Peeldanccrstoernooi Jaarvergadering De Pcelkiank Bonte aovend Jeugd bonte middag Informatieavond windmolens 15 januari 1 januari 22 januari 23 januari 28 januari 29 januari 30 januari 30 jan. tol 17 febr. Interactieve reizende tentoonstelling "Kinderen voor Vrede" in het JOC I februari Jaarvergadering Zij-Actief 3-t-4 februari Bonte aov ..3 5 februari Indoor wedstrijd Merselo Recreatie Menners 9 februari Alderenaovend 4 februari 2006 H Vormsel groep 8 II februari Drumband deelname Nederlandse kampioenswedstrijd in Winterswijk 12 februari Reuzekluut 18 februari Verklèd bal 19 februari Jeugdprinsereseptie 25 februari Reseptie Prins 26+27-1-28 febr. Carnaval 5 maart Oefenmarathon menwedstrijd Ysselsteyn 9 maart Jaarvergadering Vivace 20 maart Jaarvergadering Peuterspeelzaal 22 maart Jaarvergadering KBO "de Calimero's" 8 april Ophalen voor "Snuffelmarkt" 8 april Sponor vrijwillgersavond SV Ysselsteyr 8 en 9 april Veldwedstrijd Ons Genoegen 9 april KNWU jeugdwielerronde 17 april )s,c Communie 23 april Snuffelmarkt Vivace 28 april Disneyconcert jeugdorkest 12-13 mei Geraniumactie Paardensportvereniging 20-21 mei Repetitieweekend jeugd fanfare 5 juni 2e Pinksterdag Midzomer-avondconcert Vocal group "Enjoy Together" 9 juni Receptie kampioenen SV Ysselsteyn 11 juni Slralentoernooi 17 juni Podiumconcert de Peelklank 23,24 en 25 juni Kamp de Peelkorf 8 t/m 15 juli Jcra-kamp 12 en 13 augustus Menwedstrijden Ysselsteyn 20-21-22 oktober Slagwerkconcert Drumband 27-28-29 oktober Feestweekend 50 jaar Drumband 15 november Feestavond KBO 20 december Advents-ZKerstvering KBO

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3