Ysselsteyns BlaJ \eiwi Redactie: Dorpsraad Jrg 44, nr. 2 13 januari 2006 Van de parochie: Johannes 1,35-42 Johannes richtte zijn blik op Jezus en zei tegen twee van zijn leerlingen die bij hem waren: 'Daar is het lam van God.' De twee leerlingen gaven gehoor aan zijn woord en volgden Jezus. Jezus keerde zich om, zag dat ze Hem volgden en sprak hen aan: 'Zoeken jullie iets?' Ze zeiden: 'Rabbi (dat betekent: meester), waar houdt U uw verblijf?' Hij antwoordde: 'Kom mee en je zult het zien.' Ze gingen mee, en zagen waar Hij zijn verblijf hield. En ze verbleven die dag bij Hem. Het was ongeveer het tiende uur. Andreas, de broer van Simon Petrus, was een van die twee die naar Johannes hadden geluisterd en Jezus waren gevolgd. De eerste die hij ging opzoeken was zijn broer Simon. 'We hebben de Messias gevonden!' zei hij. (Messias betekent: gezalfde.) Daarop bracht hij hem bij Jezus. Jezus richtte zijn blik op hem en zei: 'Jij bent Simon, de zoon van Johannes; voortaan zul je Kefas heten.(Dat betekent: rots). Het Evangelieverhaal van vandaag is een roepingsverhaal. Geroepen worden is 'gegrepen worden 'in de ban zijn van JezusWat houdt ons in de ban, waardoor worden wij gegrepen? Kardinaal Simonis zei tijdens de Wereldjongerendagen (Keulen 2005) tegen de jongeren: 'Jezus is mijn GPS- systeem, Hij houdt mij op koers roepen worden betekent: open staan voor Gods stem. Die stem klinkt van vele kanten, vaak onverwacht, verrassend. Intenties van 14 januari t/m 20 januari 2006: Zat. 14 Jan. 19.00 u. (Eige Wijsjes) Kinderwoorddienst: Petrus Mulders en Maria Thissen; Geert Deters; Sef Wismans; Jaardienst voor Truus Willems- Lemmen en voor Va; Herinneringsdienst voor Truus Willems-Maessen en overleden familie Maessen; Zeswekendienst voor Riekie van Ool-Hendrix Di. 17 jan. 19.00 u. Gerard Fleurkens; Bertha Vergeidt-Geurts (namens Familie Vergeldt) Misdienaars: Za. 19.00 u. Stef en Janneke Di. 19.00 u. Niels en Mike De collecte voor de weeskinderen in Sri Lanka heeft een bedrag van €365.00 opgebracht. Namens de weeskinderen hartelijk dank.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2006 | | pagina 1