Ni leuws Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 43, nr. 49 9 december 2005 Van de parochie: Joh. 1,6-8.19-28 Er is een mens geweest, een gezondene van God; zijn naam was Johannes. 1 lij kwam als getuige: hij moest getuigen van het licht, opdat allen door hem tot geloof zouden komen. Hij was niet het licht, hij moest getuigen van het licht. Dit dan is het getuigenis van Johannes. De Joden hadden uit Jeruzalem priesters en Levieten op hem afgestuurd met de vraag: 'Wie bent u?' Onomwonden kwam hij ervoor uit: 'Ik ben de Messias* niet.' 'Wie dan wel? Bent u Elia?' vroegen ze. Die ben ik ook niet', antwoordde hij. 'Bent u soms de profeet?' - 'Nee', zei hij. 'Wie bent u dan?' drongen ze aan. 'We willen een antwoord geven aan degenen die ons gestuurd hebben. Wat zegt u over uzelf?' Hij zei: 'Ik ben een stem die roept in de woestijn: "Maak recht de weg van de Heer", zoals de profeet Jesaja gezegd heeft.' De afgevaardigden, die uit de kring van de farizeeën kwamen, drongen verder aan en vroegen: 'Maar als u de Messias niet bent en ook Elia niet of de profeet, waarom doopt u dan?' Johannes gaf hun ten antwoord: 'Ik doop in water. Maar zonder dat u Hem herkent staat Hij al in uw midden: Hij die na mij komt, maar wiens schoenriem ik niet waard ben los te maken.' Dit gebeurde in Betanië, aan de overkant van de Jordaan, waar Johannes aan het dopen was. De advent is een periode van bezinning, misschien kunnen we ook zeggen: een periode waarin wij naar ons bestaan leren kijken met nieuwe ogen. Wij leren de kleine tekenen verstaan: het lengen van de dagende pende hand, een kind dat geboren wordt. In en door al die kleine tekenen wil God in ons midden zijn. Hij is midden onder ons, lezen we in het evangelie, maar wij zien het nog niet. Mogen onze ogen door het gezamenlijk vieren van de Eucharistie scherper worden en beter zien. Intenties van 10 december t/m 16 december 2005: Za. 10 dec. 19.00 u. (Eige Wijsjes) 3de weekend van de Advent Gezinsviering, waarin de kinderen die de Eerste H. Communie gaan doen zich zullen voorstellen; 80-jarig bestaan van onze parochie; Geert Deters; zeswekendienst voor Jan Bos; Maria Peters; Frans Stiphout jaardienst voor Marlidi Bastiaansen en overleden ouders Bastiaansen-Verhulst Di. 13 dec. 19.00 u. Pastoor Spreeuwenberg en overleden familie Spreeuwenberg-Verlinden Ouders Philipsen-Cremers en voor Truus en Piet; Piet Bus en schoonzoon Ger Misdienaars: Za. 19.00 u. Stef en Erwin Di. 19.00 u. Kevin en Janneke Wij zijn nog op zoek naar twee mooie kerstbomen voor achter het altaar te plaatsen. Wie kan ons hier aan helpen, V Bel dan naar Louis Smits Tel: 542012 UJi7. Mijj-J v ixiKttAih«Jr

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1