Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 43, nr. 45 11 november Van de parochie: Matteüs: 25,14-30 Een heer riep zijn slaven bij zich en vertrouwde hun zijn bezit toe. Aan de een gaf hij vijf talenten, aan een ander twee en aan een derde één, overeenkomstig ieders bekwaamheid. En hij vertrok naar het buitenland. Degene die de vijf talenten gekregen had, ging er meteen mee handelen en verdiende er nog vijf bij. Zo verdiende ook die er twee gekregen had er nog twee bij. Maar die er één gekregen had, ging een gat in de grond graven en stopte daar het geld van zijn heer in. Na lange tijd kwam de heer van die slaven terug en hield afrekening met hen Degene die de vijf talenten gekregen had, kwam naar voren met nog vijf talenten en zei: "Vijf talenten, heer, had u me toevertrouwd. Kijk, ik heb er nog vijf talenten bij verdiend." Zijn heer zei tegen hem: "Uitstekend, goede en trouwe slaaf, in het kleine ben je betrouwbaar geweest, over veel zal ik je aanstellen. Kom delen in de vreugde van je heer." Ook degene die de twee talenten gekregen had, kwam naar voren en zei: "Twee talenten, heer, had u me toevertrouwd. Kijk, ik heb er nog twee bijverdiend." Zijn heer zei tegen hem: "Uitstekend, goede en trouwe slaaf, in het kleine ben je betrouwbaar geweest, over veel zal ik je aanstellen. Kom delen in de vreugde van je heer." Ook degene die het ene talent had gekregen, kwam naar voren en zei: "Heer, ik heb u leren kennen als een streng man; u oogst waar u niet hebt gezaaid en u haalt binnen waar u niet hebt uitgestrooid. Uit angst heb ik uw talent in de grond gestopt. Kijk, hier hebt u uw eigendom terug." Maar zijn heer antwoordde hem: "Slechte, lamlendige slaaf, je wist dat ik oogst waar ik niet heb gezaaid en binnenhaal waar ik niet heb uitgestrooid. Je had dus mijn geld op de bank moeten zetten. Dan had ik het bij mijn komst met rente teruggekregen. Neem hem daarom het talent af en geef het aan hem die de tien talenten heeft, ü/ant aan ieder die heeft, zal gegeven worden cn wel overvloedig. Maar aan degene die niet heeft, zal zelfs nog .itnomen worden wat hij heeft. Werp die nutteloze slaaf in de uiterste duisternis." Het zal daar een gejammer zijn en een tandengeknars. Het evangelie van deze week wil ons zeggen, dat wij onze eigen talenten, die ieder van ons heeft, moeien ontdekken, ontwikkelen en natuurlijk gebruiken, zodat ze ten goede komen aan onze maatschappij. Intenties van 12 november t/m 18 november 2005: Za. 12 nov. 19.00 u. (Eige Wijsjes) Maria Peters; Piet Swinkels; Grad Claessens; Geert Deters; Ouders Teunissen-Gerrits; Jaaxdienst ouders Lemmens-Verstraaten; Overleden familie Mulders-Maessen; Jaardienst Harrie Philipsen; Jaardienst Martien Smits en Anna Smits- Weijs en overleden familieleden Jaardienst Math van Dijck; Wiel Hubers Di. 15 nov. 19.00 u. Jeu Claessens; jaardienst Geertje Janssen. Woe.16 nov. 17.00 u. H.Mis voor de leden en de overleden leden van de KBO. Misdienaars: Za. 19.00 u. Niels en Jelle Di. 19.00 u. Janneke en Erwin Woe. 17.00 u. Kevin en Janneke 2005 Zondag worden er in onze kerk gedoopt: Nienke Michels van Lovinckplein 14 en Maud van Lier van Dopheide 33

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1