Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 43, nr. 41 14 oktober 2005 Van de parochie: Matteüs: 22,15-21 De farizeeën maakten plannen om Jezus in zijn redenering te verstrikken. Ze stuurden hun leerlingen op Hem af, samen met de herodianen. Die zeiden: 'Meester, we weten dat U een waarheidslievend man bent en naar waarheid onderricht geeft over de weg van God, en U door niemand Iaat beïnvloeden, want U ziet geen mens naar de ogen. Zeg ons dan wat U hiervan vindt: mag men belasting betalen aan de keizer of niet?' Maar Jezus, die hun kwalijke opzet doorzag, zei: 'Waarom stelt u Me op de proef, huichelaars? Laat Mij eens een belastingmunt zien.' Ze gaven Hem een denarie. Hij zei hun: 'Van wie is die afbeelding en het opschrift?' Ze zeiden hem: 'Van de keizer.' Daarop zei Hij tegen hen: 'Geef dan aan de keizer wat van de keizer is en aan God wat van God is.' Het evangelie wil ons het volgende zeggen: Jezus geeft aan wat werkelijk belangrijk is, namelijk dat we aan God geven wat Hem al toebehoort. Zoals op de Romeinse munt de beeltenis staat van de keizer, zo is in het hart van iedere mens het beeld van God geprent. Hij heeft ons geschapen naar zijn beeld en gelijkenis. Wij behoren Hem dus toe en naar Hem moeten we terugkeren. Aan Hem alleen moet de totale en exclusieve 'belasting' van onze eigen persoon worden gegeven. Ons leven en ons hart geven aan God. Plenties van 15 oktober t/m 21 oktober 2005: Za. 15 Okt. 19.00 u. Vivace) ouders Spreeuwenberg-de BruijniLeo en Wim; jaardienst ouders Geurts-Peeters (P.Tulpstr.) en Annemie Geurts-Bakker; Peter van Dijck en Maria Wismans; jaardienst Toon Wismans; overleden familie Mulders-Maessen; Frans v.d.Weijer Vivace Andreas en Anna Philipsen-Hendrickx; Jaardienst To Janssen-Thielen; Jaardienst Gijs Broeders en voor zijn vader Adrianus Broeders; b.g.v. een 55-jarig huwelijk Di. 18 Okt. 18.45 u. ROZENKRANS BIDDEN, aansluitend OM 19.00 UUR een H. Mis. Jaardienst voor Truus Spreeuwenberg-Philipsen en overleden familie Misdienaars: Za. 19.00 u. Niels en Stef Di. 19.00 u. Erwin en Kevin Voor het opgeven van al uw misintenties, doop en huwelijk, kunt u terecht bij Peter van Soest Dopheide 17 Tel: 542208. itj,*

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1