De tentoonstelling: Is van donderdag 20 oktober tot dinsdag 13 december 2005 te zien in het Jeugd Ontmoetingscentrum (JOC) in Ysselsteyn (bij de Duitse militaire begraafplaats) Openingstijden: dagelijks van 10,00 tot 17.00 uur. Toegang is gratis. 42 tekeningen belichten de relatie tussen Nederland en Duitsland. De Nederlandse en Duitse kunstenaars trekken in hun cartoons alle registers open om nationale en stereotypen en clichés uit te beelden: van de dikke Mercedes rijdende en Lederhose dragende Duitser die het Noordzeestrand in bezit neemt tot de blowende Frau Antje op klompen die waterige tomaten over de grens dumpt. Geen vooroordeel of clichés dat niet met een scherp potlood op beminnelijke wijze en zonder enige arrogantie belachelijk wordt gemaakt. De Duitse ambassade in Nederland nam in samenwerking met de karikaturenexpert prof.dr.Waither Keim het initiatief tot de tentoonstelling. De tentoonstelling in het JOC is een kopie van de originele tentoonstelling. Het JOC heeft voor groepen een vooroordelenspel aan de tentoonstelling gekoppeld. Hiervoor kan men zich aanmelden. JOC-Ysselsteyn Contactpersoon: Tarcicia Voigt Timmermannsweg 75 5813 AM Ysselsteyn Tel.: 0478-541916 Fax: 0478-541923 e-mail: info@ioc-vsselstevn.com internetsitewww. j oc-yssel stey ncom GRIEPVACCINATIE. Woensdag 26 oktober tussen 14.00 en 16.00 uur wordt de Griepspuit gezet in de Huisartsenpraktijk de Wildenberg'. Indien u vorig jaar gevaccineerd bent, wordt u nu wederom verwacht. Alleen als u vorig jaar niet de griepspuit gehad heeft, maar dit jaar wel in aanmerking wilt komen dient u zich de komende week te melden bij de assistentes. NB: 65+ en patiënten met hart/vaat ziekte longaandoeningen ed. worden kosteloos gevaccineerd. Dr. Keijzer, dr. Keijzer-Bors en dr. v/d Velde.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 13