.Blad Redactie: Dorpsraad Jrg43, nr. 36 9 september 2005 Van de Parochie: Matteüs: 18, 21-35 Petrus kwam bij Jezus en zei: 'Heer, hoe vaak moet ik mijn broeder vergeven als hij mij iets misdoet? Tot zeven keer toe?' Jezus zei hem: 'Niet tot zeven keer toe, zeg Ik je, maar tot zeventig maal zeven keer toe. In dit opzicht gaat het met het koninkrijk der hemelen als met een koning die met zijn dienaren afrekening wilde houden. Toen hij begonnen was met afrekenen, werd er iemand bij hem gebraeht die een schuld had van tienduizend talenten*. Omdat hij niet kon betalen, gaf de heer het bevel om hem met vrouw en kinderen en alles wat hij had te verkopen, zodat hij zou kunnen betalen. Daarop viel de dienaar voor hem neer en vroeg: "Heb geduld met mij, en ik zal u alles betalen." De heer kreeg met die dienaar te doen en liet hem vrij, en hij schold hem het geleende geld kwijt. Toen die dienaar buiten kwam, trof hij een van zijn mededienaren, die hem honderd denariën* schuldig was; hij greep hem bij de keel en zei: "Betaal watje me schuldig bent." Daarop viel zijn mededienaar voor hem neer en smeekte hem: "Heb geduld met mij, en ik zal je betalen." Dat wilde hij niet, integendeel, hij liet hem zelfs gevangenzetten tot hij het verschuldigde bedrag betaald zou hebben. Toen zijn mededienaren zagen wat er gebeurd was, waren zij buitengewoon ontstemd en gingen alles wat er gebeurd was aan hun heer vertellen. Toen riep zijn heer hem bij zich en zei: "Jij slechte dienaar, ik heb je heel die schuld kwijtgescholden, toen je mij daarom smeekte. Had juist jij geen medelijden moeten hebben met je mededienaar, zoals ik medelijden heb gehad met jou?" En zijn heer werd zo kwaad, dat hij hem overleverde aan de beulen, totdat hij heel zijn schuld zou hebben terugbetaald. Zo zal ook mijn hemelse Vader met jullie doen, als niet ieder van jullie zijn broeder van ganser harte vergeeft.' Het is niet altijd even gemakkelijk alles meteen te vergeven, laat staan te vergeten. Vele zonden hebben mensen dusdanig beschadigd, dat zij niet onmiddellijk bereid zijn tot vergeving ervan. Vergeving kan dan ook niet van kant alleen komen; iemand die iets tegen je misdaan heeft, moet zich bekeren, het zou een inspirerende gedachte kunnen zijn dal we verder moeten kijken en tot vergeving moeten komen. Straffen zonder heropvoedingis zinloos. Belangrijker is te leren wat het volbrengen van de geboden is. Zo zullen je naasten niet in onwetendheid verkeren. Intenties van 10 september t/m 16 september 2005: za. 10 sept. 19.00 u di. 13 sept. 19.00 u Ouderenkoor Maria Peters; overl.ouders Custers-Claassen; Jrd. Joh.Hubertus Geurts en Marie Schreven; Geert Deters; Jrd. Hubertus Maessen en Josefma Swinkels; Gerard Fleurkens; Overl.fam.Maessen-Mans en kinderen; overl.fam.Rongen-Verhalle; Overl.ouders Philipsen-Cremers, Truus en Piet; Zeswekendienst voor Sef Wismans Leny Willemse-Slangen Sef Wismans (KBO) Antoon van Empel; An Winnen en Jeu v.d.Ven Misdienaars: za. 19.00 u. Mike en Niels di. 19.00 u. Erwin en Kevin Open Monumentendag 10 en 11 september 2005 Onze kerk is open voor bezichtiging van 14.00 tot 17.00 uur. V

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1