N leuiws. Redactie: Dorpsraad -De echte zin van rijkdom is: vrijgevig te kunnen zijn. Jrg 43, nr. 34 26 augustus 2005 Van de Parochie: Mttets: 16, 21-27 Jezus zei tegen zijn leerlingen: 'Wie achter mij aan wil komen, moet zichzelf verloochenen, zijn kruis op zich nemen en mij volgen. Want ieder die zijn leven wil behouden, zal het verliezen, maar wie zijn leven verliest omwille van mij, zal het behouden. Wat heeft een mens eraan de hele wereld te winnen ais hij er het leven bij inschiet? Wat zou een mens niet overhebben voor zijn leven? Wanneer de Mensenzoon komt, in gezelschap van zijn engelen en bekleed met de stralende luister van zijn Vader, dan zal hij iedereen naar zijn daden belonen. Wanneer je dit evangelie gedachteloos leest of hoort krijg je de indruk dat Jezus ons een levenswijze aanraadt waarin pijn wordt geleden. Dat is niet wat Hij bedoelt. Op een bepaalde wijze staan verlies en lijden centraal, maar heel anders dan wij dat meestal in eerste instantie verstaan. Concreet betekent het navolgen van Jezus datje probeert jou greep op het leven los te laten. Je probeertje los te maken uit het streven naar eigenbelang, winst, eigen voordeel, zelfbehoud. Je probeert af te leren alles in de nd te willen houden. De schepping is ons niet gegeven om te beheersen, maar om te beheren. Onze dierbare mensen zijn ons niet gegeven om te bezitten maar om te beminnen. Intenties van 27 aug t/m 2 sept 2005: za 27 aug 19.00 u( Ouderenkoor Gerard Fleurkens; uit dankbaarheid; Jep Hendrix di 30 aug 19.00 u Gerardus v.d.Munckhof en echtgenote; Drika en Jan Jaspers-Lammers vrij 2 sept 13.00 u treden in het huwelijk Martijn Arts en Monique Brouwers Misdienaars: za 19.00 u Stef en Mike di 19.00 u Erwin en Kevin Vrij 13.00 u Jelle en Niels Zondag 28 augustus om 15.00 uur wordt in onze kerk gedoopt: Noortje Wijnands van Dopheide 29

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1