Nieuws Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 43, nr. 33 19 augustus 2005 Van de Parochie: Niets kan een mens meer sterken dan het vertrouwen dat men hem geeft. Matteüs: 16, 13-20 Toen Jezus in het gebied van Caesarea Filippi kwam, vroeg hij zijn leerlingen: 'Wie zeggen de mensen dat de Mensenzoon is?' Ze antwoordden: 'Sommigen zeggen Johannes de Doper, anderen Elia, weer anderen Jeremia of een van de andere profeten.' Toen vroeg hij hun: 'En wie ben ik volgens jullie?' 'U bent de messias, de Zoon van de levende God,' antwoordde Simon Petrus. Daarop zei Jezus tegen hem: 'Gelukkig ben je, Simon Barjona, want dit is je niet door mensen van vlees en bloed geopenbaard, maar door mijn Vader in de hemel. En ik zeg je: jij bent Petrus, de rots waarop ik mijn kerk zal bouwen, en de poorten van het dodenrijk zullen haar niet kunnen overweldigen. Ik zal je de sleutels van het koninkrijk van de hemel geven, en al watje op aarde bindend verklaart zal ook in de hemel bindend zijn, en al watje op aarde ontbindt zal ook in de hemel ontbonden zijn.' Daarop verbood hij de leerlingen ook maartegen iemand te zeggen dat hij de messias was. Tegenover het bolwerk van krampachtig, scrupuleus geloof (in feite ongeloof) van de farizeeërs wordt in het evangelie van Matteüs Petrus geplaatst met zijn oprecht en spontaan geloof in Jezus die de mens kan brengen tot de levende God. Petrus is ook degenen die later officieel de niet-joden tot de kerk toelaat (Hand. 15,7-11; 10,1 -11; 18). Misschien dat het altijd zo moet gaan bij officiële personen: een tijdje aanzien hoe het loopt en -Jan al interpreterend wat later komen, wat niet minder hartelijk hoeft te zijn. Intenties van 20 aug t/m 26 aug 2005: za 20 aug 19.00 u di 23 aug 19.00 u Vivace Toon Verheijen; Net Jaspers-Lenssen en Toon Jaspers Grad Fleurkens; Coba Jenneskens-Poels Wilhelmus Bollen en echtgenote; overl. ouders Janssen-Pouwels Jrd.Mia Spreeuwenberg-Koppens en voor Jan i.v.m. zijn verjaardag. Misdienaars: za 19.00 u Niels en Kevin di 19.00 u Mike en Stef Mededelingen: Voor het opgeven van de misintenties kunt u terecht bij Peter van Soest, Dopheide 17 Tel: 542208. Voor alle overige zaken, kunt u contact opnemen met Louis Smits Litsenbergweg 27 Tel: 542012.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1