Ysselsteyns Nieuws- Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 43, nr. 30 29 juli 2005 Het beste wat we op deze wereld kunnen doen, is goed doen, vrolijk zijn, en de vogels laten fluiten. Van de Parochie: Matteüs: 14,13-21 Nadat hij de mensen opdracht had gegeven op het gras te gaan zitten, nam hij de vijf broden en de twee vissen, keek omhoog naar de hemei, sprak het zegengebed uit en brak de broden; hij gaf ze aan de leerlingen, en de leerlingen gaven ze door aan de mensen. Iedereen at en werd verzadigd, en toen ze de stukken brood die over waren ophaalden, hadden ze twaalf manden vol. Het wonderlijke van het verhaal van de vijf broden en twee vissen is niet dat Jezus met dat beetje eten vele duizenden mensen kon voeden. Dat hoort tot de verteltrant van de schrijver, die wil aangeven dat mensen door Jezus zo gelaafd werden dat ze voedsel ten leven hadden. Nee, het echte wonder is dat mensen zo op elkaar betrokken werden, zo met elkaar verbonden werden, dat zij zorg en aandacht gingen delen met elkaar. En dat wonder kan zich van dag tot dag herhalen. Net als in het breken van het brood ging Jezus ons in dat wonder voor. Hij sterkte mensen met woorden van hoop en vertrouwen. Zo zeer werden ze door Hem gevoed, dat zij zelf naar Zijn voorbeeld gingen leven. Zo deelden de leerlingen de broden die Jezus brak uit aan de mensen. En om in navolging van Jezus te leven hoeven wij slechts het wonder van menselijke nabijheid te blijven verrichten aan elkaar. Intenties van 30 juli t/m 5 aug 2005: ',a 30 juli 19.00 u Gezamenlijke afscheidsviering met de parochie van Merselo en Vredepeel, i.v.m.het afscheid van onze Pastoor; Gezamenlijke koren jrd. Hannes van Well en echtg; Ouders Derikx-Hendriks; Sef Wismans; overl.fam.Mulders-Maessen; Peter Verheyen en Maria Litjens di 3 aug 19.00 u overl.fam.Vollenberg-Aerts, Theo en Gerrit; Gerardus v.d.Munckhof en echtg; Geerts Deters (v.goede bekenden) Jrd.Marinus van Dijck Misdienaars: za 19.00 u zoals bij jullie bekend di 19.00 u Kevin en Erwin.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1