Ysselsfeyris Iedereen leeft dankzij anderen Redactie: Dorpsraad Jrg 43, nr. 9 4 maart 2004 Van Lovinckplein 8: Deze zondag horen we in het evangelie het verhaal van de genezing van de blinde. We mogen daarbij de vraag stellen: wie is hier eigenlijk blind? De blinde of degenen die hem niet meer herkennen, omdat hij niet meer in zijn uitzichtloze situatie verkeert, zoals ze van hem gewend waren? De blinde of de schriftgeleerden, die meer letten op het naleven van regeltjes dan op het wonderbaarlijke geschenk van het licht in de ogen, dat Jezus de blinde gegeven heeft. Wij zijn ook vaak genoeg blind. Dan hebben we geen oog meer voor het wonder van het licht, omdat we alleen onze zorgen, afspraken en plichten zien. We zien niet meer dat er om ons heen wonderen gebeuren, dat ergens iets wezenlijks verandert, dat iets gezond wordt dat ziek was. Misschien willen we het ook wel helemaal niet zien, want stel je voor dat we uit ons gewone denken zouden moeten breken De veertigdagentijd is een dagelijkse oefening om de ogen op scherp te zetten voor alles wat aan wonderbaarlijks om ons heen gebeurt, de blik te oefenen voor het mooie dat wij ontmoeten. Dat is vast en zeker goed bestede tijd. Intenties van 5 t/m 11 maart 2005 za 5 mrt 19.00 u (Melody) Wiet van der Ho ff (veij-); Pastoor Spreeuwenberg en overl. fam. Spreeuwenberg-Verlinden; 6 wkd. Leny Willemse-Slangen; jrd. Petronella van Weli- - Thoonen en echtg. z,o 6 mrt 9.15 u (Vivace) jrd. Willem Spreeuwenberg en echtg. Maria Vervoort; jrd. Wim In 't Hulst en Tjeu. di 8 mrt 19.00 u Johan Vogels en overl. fam.; ouders Vergeldt-Smeets; overl. fam. van Soest-Claassen; lam. Linders-Pouwels en kinderen. Misdienaars: za 19.00 u Jelie en Mike; zo 9.15 u Niels en Kevin di 19.00 u Erwin en Stef. Vastenactie: U vindt verderop in dit blad weer de uitnodiging voor de maaltijd op 17 april. Degenen die een schenking willen doen voor het werk van Marjo Jenniskens kunnen dat op nummer 12.81.32.841 t.n.v. Vastenactie Clusterparochies. Afwezigheid pastoor: In mei zal ik ruim drie weken afwezig zijn i.v.m. een kapittelvergadering in Rome (helaas geen vakantie!). Er zal dan een anders schema van heilige missen zijn.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1