Xsselsfeyns Nieuws Blad Redactie: Dorpsraad Zbtargje le/rsivi irakers taeft. Vek leve* zi* Jrg 43, nr. 4 28 januari 2005 Van Lovinckplein 8: Matteüs S, 1-12a: Toen hij de mensenmassa zag, ging hij de berg op. Daar ging hij zitten met zijn leerlingen om zich heen. Hij nam het woord en onderrichtte hen: "Gelukkig die arm van geest zijn, want voor hen is het koninkrijk van de hemel. Gelukkig de treurenden, want zij zullen getroost worden. Gelukkig de zachtmoedigen, want zij zullen het land bezitten Wat is armoede voor een eerlijk denkend mens Is het de ellende die zij niet zelden teweeg heeft gebracht? Of is het de gezamenlijke strijd om dit sociaal verschijnsel uit onze maatschappij te bannen. Misschien is het dit in sommige gevallen, maar niet uitsluitend. Immers, de zaak zit veel dieper. Sommige armen zitten vol jaloersheid terwijl rijken vrij en los staan tegenover hun goederen. Armoede zit dus blijkbaar niet uitsluitend vast aan sociale of economische situaties. Zij is uiteindelijk de uitdrukking van een diepe behoefte. Krijgen wij ons leven niet van anderen? En in heel ons bestaan hangen wij voortdurend af van onze omgeving. Niemand kan alleen in zijn eigen onderhoud voorzien. Dit erkennen maakt ons tot hoogstaande mensen. ^Intenties van 29 januari t/m 4 februari 2005: za 29 jan 19.00 u (Kinderwoorddienst) (Kinderkoor) jrd. Elisabeth Potten-Coopmans; Wim Koonings (verj.); jrd. Jan Hendrix en overl. Fam.; Hanneke Philipsen-Peeters (6 vvkd); Lies Koonings Veron. zo 30 jan 9.15 u Mia en Jan Spreeuwenberg-Koppens; jrd. overl. ouders Rongen-Verhalle: overl. ouders van Vegchel-Verheyen; Fien Fleurkens-Zanders (buurt Heidsepeelweg). di 1 feb 19.00 u Hanneke Philipsen-Peeters (KBO); ouders Wismans van Vegchel en overl. fam.; Grad Arts en overl. fam.; overl. firm Wilmsen-Verheyen; jrd. ouders Janssen-Koppens; jrd. Harry Vergeldt. Misdienaars: za 19.00 u Jclle en Kevin; zo 9.15 u Anja en Niels; di 19.00 u Erwin en Mike. Kinderwoorddienst: Deze zaterdag is er weer kinderwoorddienst voor de groepen 5 t/m 8. Wij gaan het samen hebben over hoe je gelukkig wordt. Volgens Jezus kan zelfs een arme gelukkig zijn, snap je dat? I

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1