r* Verklèd Bal Theatraal paar ien Reuzestevn Piëlreuzen vlaaaen de PIELREUS YSSH5ÏÏYN Reuzekluut vur Piet Peters Zondag a.s. op 30 jannewarie zal um 12.00u de uutreiking platsvienden ien De Smelehof. Op muzikaal gebied het Piet gigantisch veul betekend vur de hiele Ysselsteynse gemaenschap. De details huurde zondag. Iederiën die Piet en Laura willen felicitieren is van harte welkom. Vur de allerklènste piëlreuzen is dur wer en liedje gemakt dat tijdens de uutreiking iengestudierd wert. Drek nao de uutreiking zal dit dan gepresentierd werre an de anwezige Op zaoterdag 29 jannewari is ut verklèd bal. Dit jaor is ut thema "theater maken" Wej zien wèr erg benejd naor ollie creaties. Zurg wel dat ge op tied ziet want de juriering zal umstreeks 22.00u platsvienden. Daornao kunnen wej dan alle remme los ~ooie, zodat wej daor same ennen schonnen aovund van kunnen maken mit veul theatraal gedrag bej Roelanzia Ziekenbezuuk Ök dit jaor zal de prins wer mit en klène delegatie op ziekenbezuuk gaon. Kende gej minse waorvan ge zegt, goh dat zeuj moi zien, laot dit dan efkus wiëte bej John Klosse (tillefoon 541674) of Wim Lemmens (tillefoon 541532). Wej probieren dit dan ien os programma ien te passé. Nao en geweldige act die ok nog an de bonte aovund mit gedaon is Gerrit en Nelly Spreeuwenberg gepresentierd as bruudspaar Zej hebbe resepsie op zondag 6 fibberwarie um 16.00u ien de Reuzentempel. As ge wat speciaals wil doen gèf dit efkus dur an Ed Verschuuren (Tillefoon 542151) Nog iën wèk en dan is ut host carnaval. Den högsten tied dus um ow huus wèr te versieren. Bej de Prinsen is ut al gebeurd dur de buurt. Ollie égge huus zudde zelf vur motte zurge. Dit kunde klènschalig doen, mar ok mit ut neüdige vlagvertoën. Speciaal hiervur het de Piëlreus vlaggen laote maken. Dees zien te bestellen bej Peter Knapen tillefoon 541983. Prinseresepsie Prins Servé U en prinses Trudy As ge gèr wat speciaals wilt zeggen of doen vur os prinseluk paar gèf dit dan ok efkus dur an Ed Verschuuren (tillefoon 542151) Hej is ozze ceremoniemèster.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 11