kinderdagverblijf Poeh-beer <^V- Belangrijk nieuws voor alle ouders met kinderen van 0 - 4 jaar! In de krant en op tv is kinderopvang de laatste tijd veel het onderwerp van gesprek geweest. Meestal ging het hierbij over de vrees dat de voorzieningen onbetaalbaar zouden worden. Uit onderzoek en publicatie in de media is echter gebleken dat opvang in een kinderdagverblijf voor zo'n 80% van de ouders goedkoper wordt. Met de invoering van de Wet Kinderopvang betalen de meeste ouders per saldo tussen de 2,- en 2,50 per uur, omdat de overheid meer gaat bijdragen. Hoe zit dat bij kinderdagverblijf Poeh-beer? Inkomensafhankelijke overheidsbijdrage Wij nemen u mee aan de hand van een rekenvoorbeeld uitgaande van onze tarieven. Bij ons bedragen de kosten 3,96 bruto per uur per kind. Stel u heeft een gezinsinkomen van ongeveer 1!^ keer modaal (ca. 44.500,- per jaar). Op basis van dit inkomen krijgt u van de overheid voor de opvang van één kind een tegemoetkoming in de kosten van 33,5%. Voor het tweede kind uit hetzelfde gezin wordt dit percentage verhoogd naar 55,8%. Bij een lager inkomen wordt de overheidsbij drage hoger en vice versa. In de wet die 1 januari j.l. in werking is getreden wordt bovendien een extra compensatie van de overheid geregeld indien een van beide werkgevers, of beide werkgevers niet willen bijdragen in de kosten. Rekenvoorbeeld Ervan uitgaande dat beide werkgevers ieder 1 /6 deel van de kosten bijdragen zou dit bij de opvang van één kind het volgende betekenen: Kosten kinderopvang per uur 3,96 AF: Overheidstegemoetkoming 33,5% van de kosten 1,32 -/ AF: Bijdragen werkgevers, totaal 1 3 deel van de kosten1,32 -/ kosten ouders voor de opvang van één kind €1,32 per uur De ouders betalen in dit geval voor 2 dagen opvang per week 119,40 per maand. r» Bij de opvang van 2 kinderen wordt het nog interessanter: 1e kind 2e kind Kosten kinderopvang per uur 3,96 3,96 AF: Overheidstegemoetkoming 33,5% van de kosten €1,32-/- - AF: Overheidstegemoetkoming 55,8% van de kosten - 2,21 -/ AF: Bijdragen werkgevers, totaal 1/3 deel van de kosten1,32 -/- 1,32 -/ Kosten voor de ouders per kind 1,32 0,43 per uur De ouders betalen dan voor 2 dagen opvang per week voor beide kinderen 158,52 per maand. Kosten vooraf duidelijk Professionele kinderopvang is dus ook financieel zeer attractief geworden. Door de nieuwe Wet Kinderopvang met de inkomensafhankelijke bijdragen is het voor ouders ook vooraf duidelijk wat de werkelijke kosten bedragen. De overheid heeft namelijk duidelijke tabellen opgesteld zodat u gemakkelijk uit kunt rekenen hoe hoog de tegemoetkoming in uw situatie zal zijn. Tel daar de professionele kwaliteit die wij u bieden bij op en het wordt duidelijk dat de Wet Kinderopvang de keuze'. voor professionele kinderopvang een stuk aantrekkelijker heeft gemaakt. De nieuwe wet maakt kinderopvang dus niet alleen leuk voor uw kinderen, maar ook voor u als ouders! Vragen Er zijn enkele voorwaarden verbonden om voor de overheidstegemoetkoming in aanmerking te komen. Zo moet de opvang plaats vinden bij een geregistreerd kinderdagverlijf (zoals kinderdagverblijf Poeh-beer) en dienen beide ouders een baan te hebben (aantal uren niet van belang). Wij begrijpen dat dit artikel wellicht vragen met zich mee brengt. Graag staan we u dan ook graag te woord om u hiermee te helpen. Wij kunnen u helpen bij de berekening van de tegemoetkoming in uw situatie, of u meer informatie geven over de Wet kinderopvang in het algemeen. U kunt ons bereiken op telefoonnummer (0478) 569706, of per e-mail: info@kdvpoehbeer.nl Kinderdagverblijf Poeh-beer Lovinckplein 12 5813 CC Ysselsteyn K.v.K. Venlo 12048248 Tel: (0478) 569706 www. kdvpoehbeer. nl info@kdvpoehbeer.nl

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 12