Reuzekluut uutreikino wert verzet Ien verband mit de recente operatie van Piet Deters zal de reuzekluut uutreiking verplatst werre naor 30 jannewarie um 12.00u ien de smelehof. Wej wensen Piet namens alle Piëlreuzen en Piëlreuzinnen en vurspoedig herstel toe. Kaartverkoëp bonte aovunden Dit jaor zal vur ut urst genne vreje verkoëp mer zien van kartjes. Dit umdat alle drie de aovunden knats uutverkocht zien. Dit is natuurluk en geweldige stimulans vur al die artiesten die nou bezig zien um de puntjes op de I te zetten. Wie wert ozze neie Prins Wette gej wie ut wert of denkte gej te wiëte wie ut wert dan motte zeker mitdoen an ut traditionele prinsraoje op 1 jannewarie. Op dizzen dag zun leeje van de carnavalsclub alle cafées afgaon mit liesten waorop de neje Prins bej stot. JEUGDCARNAVAL WINTER BBQ Den winter Barbecue was een groet suucces. Langs dizze weg wille wej iedereen bedanke die dit meugelijk hebbe gemakt. FLESSE ACTIE Op maondag 27 december kumt de jeugdraad vanaf 10:00 uur an de deur. De bedoeling is um zoveul meugelijk lege flesse op te hale. Dees flesse zien ut liefst vurzien van statiegeld, mar ok de flesse zonder statiegeld wille wej wel mitneme. Ziede toevallig nie thuus dan kunde de flesse an de deur zette. Den opbrengst kumt gehiël ten goede an de nejje kleding van de jeugraod. Mochte toevallig ok nog van ow volle flesse af wille dan zien wej nie te beroerd um dees ok mit te neme. Den opbrengst hiervan kumt vanzelfsprekend ten goede an ut Jeugdcomité. JEUGD BONTE MIDDAG Op zundag 16 januari, um 14.11 uur, wurd den twelfde Jeugd Bonte Middag gebalde. Net als vurrig joar, hope wej der ok dit jaor wer enne gezellige middag van te maken. Ieder van ullie tot en mit 16 joar kan an dizze Jeugd Bonte Middag diëlnemen dur een carnavalistische vurdracht, liedje of playback act op den bühne te zetten. Wilde ok mitdoen, vul dan onderstoand strookske ien en lever het ien bej Roel Linders, van Montfortstroat 7 As ge vraoge hed dan kunde ien van us ok belle. Doede ge nie mit dan hald dizzen middag alvast vrej om te komme kieke. Naam (namen) diëlnemer(s) YSSELSTEYM Contactpersoon: ,e Titel vurdracht/liedje ""^iiir evenHïële waogèn öFierincHtïn^ë kunde bellen riaor üt Comité' Jeugdcarnaval, Fërdy Seuren (542027), John van Dijck (541387), Edwin Keijsers (641181) of Roel Linders (06 52427046) y

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 6