Ingezonden brief Nieuws over de familie Sorkhabi De afgelopen zomer heeft de familie onderdak gevonden op de Moostdijk, bij de familie de Theije/van Wijngaarden en zij gaan voor de winler weer naar een chalet bij de Duitse begraafplaats. Zij zijn erg gelukkig met de warme gastvrijheid van Ysselsteyn, "voor hel eerst in ons leven voelen wij ons ergens thuis" en leven bij de dag. Maar er zijn ook donkere wolken aan de horizon: hoewel Afghanistan nog niet veilig genoeg geacht wordt door de overheid om deze familie het land uit te zetten, mogen zij zich vooral niet thuis voelen, en daarop is een ontmoedigingsbeleid ontwikkeld. De bedoeling is dat de asielzoeker zich in Nederland zó weinig welkom voelt dat hij/zij graag weggaat uit dit ongastvrije land zo gauw het ook maar enigszins veilig is in het land van herkomst. Ondertussen zijn de Sorkhabi's hier ai zeven jaar! Een van de maatregelen die voortvloeien uit dit ontmoedigingsbeleid is het maandelijks moeten gaan stempelen in Ter Apel (Groningen) i.p.v. Venlo vanaf november dit jaar. Andere maatregelen bestaan al langer: deze mensen mogen niet werken, niet op bezoek bij familie in Duitsland, hebben geen recht op gezondheidszorg en hebben geen recht op een woning. Wat kan ons dorp nog meer doen om voor deze familie het verblijf in Ysselsteyn zo prettig mogelijk te maken? De dorpsraad is bekend met deze situatie en heeft dit punt geregeld op de agenda. Pastoor Jenniskens heeft aandacht voor het gezin en zet zich op zijn manier hiervoor in. Mariëlle van Meijel-Litjens coördineert de hulp van het dorp. En u kunt geld geven voor hun levensonderhoud (zij leven van slechts 50 euro per week), dit geld kunt u afgeven bij de pastoor of bij ons in de huisartsenpraktijk. Verder zou het prettig zijn als iedere maand iemand uit het dorp bereid is om met Mustafa of Jelena Sorkhabi naar Ter Apel te rijden om daar te gaan stempelen. Vrijwilligers daarvoor kunnen zich aanmelden bij Mariëlle van Meijel-Litjens, bij de pastoor of in de huisartsenpraktijk. En verder kan iedereen zich afvragen op welke manier ieder van ons kan bijdragen aan het veranderen van dit beschamende asielbeleid. Rob Keijzer, Ysselsteyner AFDELING Ysselsteyn/Vredepeel GROENONDERHOUD. Dinsdag 30 november is er om 9.00 uur groenonderhoud in het dorp KIENEN. Woensdag 1 december is er om 13.30 uur kienen in de Smelehof. BILJARTEN Uitslagen Federatie-competitie: week 47 l1 Ysselsteyn 1-Grubenvorst3 1-8 QjjjjjT Ysselsteyn4 Vrij Oilo 4-Ysselsteyn 2 5-4 Ysselsteyn 5-U.V.B. 3 4-5 De Wevert 3-Ysselsteyn 3 0-9 Spreuk van de week: "De mens is het enige wezen dat opvoeding nodig heeft Zit-Actief afd. Ysselsteyn Feestavond jjF j g^TjEF Het 70-jarig jubileum hebben we inmiddels gevierd. Het was een geweldige avond. Wij willen dan ook iedereen bedanken, die aan deze avond hebben meegewerkt. Een speciaal dankwoord gaat uit naar de sponsors, die ons gesteund hebben in de vorm van een kienprijs of geldelijke bijdrage. Iedereen bedankt Sint heeft zijn garderobe opgeslagen bij mevr. Jenniskens aan de Ysselsteynscweg (tel.541371). Indien u hiervoor belangstelling hebt, kunt u met haar contact opnemen. ümburö CS

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 4