Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 42, nr. 43 22 oktober 2004 Wij kunnen nooit van onze fouten leren als wij anderen daarvan de schuld geven ft >,h?^2^2K/xy 'Si ft Van Lovinckplein 8: Lc 18,9-14: Twee mensen gingen naar de tempel om te bidden, de een was een farizeeër, de ander een tollenaar De farizeeër ging daar staan en sprak in zijn gebed over zichzelf" "Sod ik dank U dat ik niet ben zoals de andere mensen, hebzuchtig, onrechtvaardig en overspelig, of zoals die tollenaar daar!" Geld maakt hebberig, zegt men. Eigen religieuze verrichtingen en morele discipline maken hard en eigengereid, zo schijnt het. Ze kunnen er makkelijk toe leiden dat wij onszelf boven anderen verheven voelen en laatdunkend op hen neerkijken. Vreugde over iets dat we gepresteerd hebben bouwt op, eigengerechtigheid breekt af. Daarom plaatst God kleine zondaars tussen ons in, zodat wij kunnen leven als mensen die zich verheugen over iets goeds dat ze hebben gedaan. En wij moeten ze aannemen, deze kleine zondaars in ons midden opnemen en hen niet verjagen. Hij wil ons niet klein maken of vernederen. Hij wil ervoor zorgen dat wij menselijk en kwetsbaar blijven. Wij moeten mensen zijn, die hun eigen zwakheden kennen en daarom ook anderen kunnen vergeven. Intenties van 23 t/m 29 oktober 2004: za 23 okt 19.00 u (Kinderkoor) uit dankbaarheid; Piet Verstappen en Nel Vervoort; Jep, Leen en Gerrit -- Flinsenberg; oberl. ouders Classens-Baten; Fien Fleurkens-Zanders (buurt); Grad Spreeuwenberg en Nel de Bruyni en zonnen Leo en Wim. zo 24 okt 9.15 u (Vivace) Marlidi Bastiaansen. di 26 okt 19.00 u Piet Cox; jrd. Theo Vollenberg; dank aan Christoffel voor goede reis. Misdienaars: za 19.00 u Bart O en Mike; zo 9.15 u Klaas en Anja; di 19.00 u Erwin en Kevin. Herdenking van de overledenen. De herdenking i.v.m. Allerzielen vindt plaats op 31 oktober. De volgorde van de diensten is zoals vorige jaren, d.w.z.: 1In Vredepeel wordt een bezoek aan het kerkhof gebracht na de Hoogmis. 2. In Ysselsteyn is er een dienst om 14.00 u met daarna bezoek aan het kerkhof. 3. In Merselo is er een dienst om 16.00 u waarna bezoek aan het kerkhof. t """'l

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1