N iciiws Redactie: Dorpsraad Jrg 42, nr. 28 9 juli 2004 Van Lovinckplein 8: Lucas: Eens viel iemand, die op weg was van Jeruzalem naar Jericho, in handen van rovers. Ze plunderden en mishandelden hem en toen ze aftrokken lieten ze hem half-dood liggen. Bij toeval kwam er juist een priester langs die weg; hij zag hem wel maar liep er met een boog omheen. Zo deed ook een leviet: hij kwam daar langs, zag hem, maar liep in een boog om hem heen. Toen kwam er ook een Samaritaan die op reis was, bij hem; hij zag hem en kreeg medelijden; hij trad op hem toe, goot olie en wijn op zijn wonden en verbond ze; daarna tilde hij hem op zijn eigen rijdier, bracht hem naar een herberg en zorgde voor hem. De wetgeleerde stelt Jezus een gesloten vraag: wie is mijn naaste? Aan het einde van het verhaal stelt Jezus een open vraag: wie is naaste geworden? Naaste ben je niet naaste word je. Je kunt barmhartigheid/naasten liefde niet plannen. Het overkomt je, als je kijkt en luistert. Jezus deed in zijn leven niet anders. Waar Hij een ^nens nabij kon zijn, deed Hij het. Jezus zelfheeft niet de hele wereld veranderd. Hij was spaarzaam in het Ooede. Hij deed iets op de plaats waar hij stond en binnen zijn mogelijkheden. Barmhartuigheid is altijd concreet en praktisch, doorbreekt altijd je dagorde en je plannen. Intenties van 10 t/m 16 juli 2004: za lOjul 19.00 u (Kinderkoor - Ei ge wijsjes) Wiet van der Hoff; Piet Bus (verj.). zo 11 jul 9.15 u (Volkszang) jrd. ouders Wismans-van Vegchel; Agnes Philipsen-van der Sterren (v.Petekind Sjoerd); Gerardus van den Munckhof en Bernardina de echtg. di 13 jul 19.00 u Pieter (verj.) en Wim Janssen; Drika-Jaspers Lammers (KBO). Misdienaars: za 19.00 u Klaas en Willem; zo 9.15 u Joris en Niels; di 19.00 u Bart O en Mike. Collecte: Met de kermisdagen heeft de collecte opgebracht 517,75. Hiervoor heel hartelijk dank ook namens de fam. Sorkhabi. AAJ&Ua* 4+44* llJlf. I'll.lt hi.ViMfl'ill,

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1