Blad IIS Redactie: Dorpsraad Jrg 42, nr, 22 28 mei 2004 Van Lovinckplein 8: Handelingen 2, 1-11: Toen de dag van Pinksteren aanbrak, waren zij allen op één plaats bijeen. Plotseling kwam er uit de hemel een geraas alsof er een hevige wind opstak, en het vulde heel het huis waar zij waren. Er verschenen hun vurige tongen, die zich verspreidden en zich op ieder van hen neerzetten. Zij raakten allen vol van heilige Geest en begonnen te spreken in vreemde talen, zoals de Geest hun ingaf Nu woonden er in Jeruzalem vrome Joden, afkomstig uit ieder voik onder de hemel. Toen dat geluid opkwam, liep de menigte te hoop en raakte in verwarring, omdat iedereen hen in zijn eigen taal hoorde spreken. Ze stonden versteld en vroegen zich verwonderd af: v Maar dat zijn toch allemaal Galileeërs die daar spreken! Hoe is het dan mogelijk dat ieder van ons de taal van zijn geboortestreek hoort? Parten en Meden en Elamieten, en bewoners van Mesopotamia, Judea en Kappadocië, Pontus en Asia, Frygië en Pamfylië, Egypte en het Libische gebied bij Cyrene, en hier woonachtige Romeinen, Joden en proselieten, Kretenzen en Arabieren, wij horen hen in onze eigen taal spreken over de grote daden van God.' Ze stonden allen versteld, en in grote verlegenheid zei de één tegen de ar\der- Wat heeft dit te betekenen?' Maar anderen zeiden spottend: 1 Ze zitten vol wijn.' Het wonder van Pinksteren is dat de apostelen hun angst afwierpen en openlijk durfden te praten over de boodschap van Jezus. Het vreemde is niet dat er zoveel verschillende talen gesproken werden, maar wel dat ..ensen met verschillende achtergrond konden verstaan wat er gezegd werd. Op deze dag bracht de taal geen verdeeldheid maar eenheid. Dat is de basis waarop de kerk, de gemeenschap van Jezus, in het bestaan kwam. Intenties van 29 mei t/m 4 juni 2004: za 29 mei 19.00 u Kinderwoorddienst. Enjoy together. Int. Teng Janssen, zo 30 mei 9.15 u Hoogfeest van Pinksteren. (Vivace). Agnes Philipsen-v.d,Sterren; Pater Joop Steneker. ma 31 mei 9.15 u Ouders Vollenberg-Aerts. di 1 jun 19.00 u Jrd. Jan en Tom van Lipzig. Misdienaars: za 19.00 u Klaas en Willem; zo 9.15 u Bart A. en Vera; ma 9.15 u Jelle en Niels; di 19.00 u Stef en Kevin. Nederlandse missionarissen hebben die gemeenschap van Jezus verder mee uitgedragen. Deze zondag is de collecte voor de missionarissen die er nog zijn en voor een goede "oude dag" na gedane arbeid. Er is deze zaterdag kinderwoorddienst voor de groepen 5 t/m 8. ledereen van deze kinderen is daarbij welkom. Komende maand zal er geen kinderwoorddienst zijn voor deze groep vanwege andere activiteiten.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1