50 jaar bestaan De Smeleblaozers. Komend weekend staat Ysselsteyn in het teken van 50 jaar De Smeleblaozers. 50 jaar oud maar nog springlevend. Een groep enthousiaste muzikanten die altijd de juiste balans heeft weten te vinden tussen muziek en show. Dit wordt op grootse wijze gevierd op 23 en 24 april. Het begon allemaal 50 jaar geleden toen een kleine groep muzikanten uit de fanfare gevraagd werd om wat hoempapa muziek te spelen tijdens de carnaval In dit jaar werd namelijk Toën Baltissen als de eerste prins van C.V. De Piëlreus uitgeroepen. Dit was een groot succes en dus werd er ieder jaar enkele weken voor carnaval weer een groepje bijeen gevraagd. Langzamerhand breidde het groepje zich uit tot een boerenkapel gekleed in een boerenkiel en klompen. Tot beginjaren 70 ging dit zo verder. Door de enorme waardering werd vanuit de carnavalsvereniging het voorstel gedaan om nieuwe uniformen aan te schaffen. Door middel van enkele goedgeslaagde acties werd het geld bijeen gebracht. Tijdens de presentatie van de nieuwe uniformen werd ook de nieuwe naam "De Smeleblaozers" bekent gemaakt. Tevens gingen ze het hele jaar door repeteren en werd ook het muziek reportoire aangepast. Er kwam tirolermuziek en egerlander muziek op de lessenaar te liggen. Na veel van dirigent te hebben verwisseld werd in 1972 Wiet van der Hoff aangesteld als dirigent. O.l.v.van Wiet verwierf de kapel grote bekendheid in de verre omgeving. Vooral zijn enthousiasme, uitstraling en volumineuze diepe stem maakte van deze blaaskapel een graag gezien orkest. Door zijn werk als politieagent kreeg hij al snel de bijnaam De zingende sheriff uut de Piel" Helaas hebben we afgelopen jaar definitief afscheid moeten nemen van Wiet van der Hoff Tijdens het feest zullen er nog wel karateristieke videobeelden van hem te zien zijn. Zelfs in het verre Bonbruck in Beieren maakte de kapel furore Vanaf 1975 wordt daar iedere 4 jaar muziek gemaakt tijdens het daar populaire Volksfest. Nog steeds heeft Ysselsteyn nauwe vriendschapsbetrekkingen met dit Beierische dorp. Een van de hoogtepunten van De Smeleblaozers was ongetwijfeld het optreden als het YSO oftewel het Ysselsteyns Simpel Orkest tijdens Circus Mök in 1987. Zeer uniek is ook het feit dat een muzikant er vanaf de oprichting bij is. Theo Deters. Voor dit 50 jaar lidmaatschap zal hij gehuldigd worden tijdens de receptie op vri jdag 23 april. Tevens zal ook Sjang Spreeuwenberg gehuldigd worden welke al 40 jaar lid is. Hieruit blijkt dat de kapel een gezellig club is waar jong en oud samen muziek en lol maken. De Smeleblaozers staan momenteel onder leiding van Wil Jacobs, telt 15 muzikanten en heeft een eigen geluidsteam Het feestprogramma ziet er als volgt uit. We beginnen op vrijdag 23 april met een receptie om 20.00 u. Tijdens de receptie zullen de julilarissen gehuldigd worden. Aansluitend aan de receptie kunnen we genieten van blaaskapel "De klokkendorper" uit Aarle Rixtel Op deze avond vind ook de reünie plaats van alle leden die ooit deel hebben uitgemaakt van De Smeleblaozers. Deze avond is voor iedereen gratis toegankelijk. Op zaterdag 24 april staat de avond Lache Geblaoze op het programma. Dit is een avond vol humor, historische beelden maar vooral muziek in een humoristisch jasje. Veel van eigen bodem aangevuld met enkele topacts van buitenaf. Kortom een avond genieten, onder de klanken van De Smeleblaozers. De toegangsprijs is 10 Euro in de voorverkoop, de laatste kaarten zijn nog verkrijgbaar bij Snackpoint Snackers. De zaal is open vanaf 19.00U, de stoelen zijn niet genummerd. Graag zo veel mogelijk aansluiten, zodat er niet overal lege stoelen tussen komen te staan.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 13