Nieuws Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 42, nr. 13 26 maart 2004 Van Lovinckplein 8: Joh. 8,1-11: Jezus bukte zich om met zijn vinger op de grond te schrijven. Toen ze op een antwoord bleven aandringen, keek Hij op en zei: "Wie van u zonder zonde is, moet dan maar als eerste een steen op haar werpen." En weer bukte Hij zich om op de grond te schrijven. "Wie van u zonder zonde is, moet dan maar het eerste een steen op haar werpen." Wat moet die vrouw, beschuldigd van echtbreuk, in spanning hebben gestaan met al die welkenners om haar heen. Voor hen was de zaak duidelijk.' echtbreuk, dus geen pardon, dus steniging. Maar even wachten... kijken wat die recalcitrante Jezus ervan vindt, misschien kunnen we hem op zijn antwoord pakken. Jezus schrijft in het zand. Hij laat het stil worden en verplaatst daarmee de schijnwerper van de vrouw naar de wetkenners, voor wie alles zo duidelijk is. In de stilte en in dat licht voelen ze zich genomen, staan ze steeds meer verlamd en beklemd te kijken, nog steeds de stenen in de handen maar niet meer in die vaste greep. Dan eindelijk het antwoord: voor de vrouw bevrijdend, voor de wetkenners ongenadig duidelijk: "Wie van u zonder zonde is, moet dan maar het eerste een steen op haar werpen". Het kon niet anders: ze trokken na zijn woorden weg, de een na de ander. Intenties van 27 maart t/m 2 april 2004: _za 27 mrt 19.00 u (Volkszang) Uit dankbaarheid; jrd. Jeu en Ida Keijsers-Smeets; Teng Janssen; Nella Spreeuwenberg-de Bruyni (oude buurt); ouders Pouwels-Voesten en overl. fam.; Frans Bouwmeister (veij.). zo 28 mrt 9.15 u Voor alle zieken in de parochie. di 30 mrt 19.00 u Deze H. Mis begint met een boeteviering als voorbereiding op Pasen. Mia Philipsen-Nijssen; levenden en overleden fam. Mulders-Maessen en bijz. intentie; Nella Spreeuwenberg-de Bruyni (buurt); Joep Verstegen en Catharina Arts en zoon Leo en Teng Janssen. Misdienaars: za 19.00 u Bart A. en Willem; zo 9.15 u Joris en Niels; di 19.00 u Anja en Kevin. Kinderwoorddienst: Er is dit weekend geen kinderwoorddienst, maar volgende week met Palmzondag. Boeteviering: Dinsdag is er als voorbereiding op Pasen een boeteviering. Goede Week: De diensten in dc Goede Week (week voor Pasen) worden ook dit jaar weer niet "dubbel' gehouden. De regeling is als volgt: Palmzondag zoals op zondag. Witte Donderdag gezamenlijke dienst om 19.00 u in de kerk van Merselo. Goede Vrijdag eigen dienst van kruisweg in iedere kerk Paaszaterdag gezamenlijke dienst om 21.00 uur in de kerk van Ysselsteyn. Paaszondag zoals op zondag Paasmaandag zoals op zondag

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1