Redactie: Dorpsraad Jrg 42, nr. 9 27 februari 2004 Van Lovinckplein 8: Lucas 4,1-13: Hij bleef 40 dagen lang in geestvervoering in de woestijn, waar Hij door de duivel op de proef werd gesteld. Al die dagen at Hij niets, en toen ze voorbij waren kreeg Hij honger. Toen zei de duivel tegen Hem: "Als U de Zoon van God bent, zeg dan tegen deze steen dat hij een brood moet worden." Jezus is zich bewust van zijn bijzondere situatie. Hij voorvoelt dat hij massa's mensen op de been zal brengen; hoe dit zijn ego zal beïnvloeden. Hij wil ook nadenken over zijn werkmethode. Hoe Hij de mensen zal toespreken, wat hij hun zal vertellen. De bekoringen tonen aan welke methode Jezus kiest. Tot drie keer toe wijst hij de verleidingen door de duivel af: hij is niet uit op zelfverrijking, hij zoekt geen politieke macht in deze wereld en hij kiest niet voor de korte weg van zelfverheerlijking, maar voor de lange weg om mensen te overtuigen. Hij stelt zich kwetsbaar op. De evangelist Lucas vertelt dit verhaal om de gelovigen te laten weten dat beproeving en lijden hun deel zal zijn; dat er een lange weg voor hen ligt, met vallen en opstaan. Jezus koos de lange weg. In dit licht krijgt de naam die men de eerste christenen gaf een diepe zin. Ze werden 'mensen van de weg' genoemd: de lange, moeizame weg van het geloof. Intenties van 28 februari t/m 5 maart: za 28feb 19.00 u Woord-en Communiedienst Kinderwoorddienst (Eigewijsjes) jrd. Wilhelmina Claessens-Michels, Gertruda Claessens-Michels en Frans Claessens; jrd. Mien Claessens-Zanders; jrd. Piet Swinkels; Ouders Derikx- Hendriks; jrd. Tom van Lipzig; jrd. Dien Kleuskens-Wijnen. zo 29 feb 9.15 u Woord- en Communiedienst (Vivace) Jrd. Past. Hillebrandt; Truus Spreeuwenberg-Philipsen en overl. Fam. Spreeuwenberg-Philipsen; fam Swinkels-Claessens en kinderen, di 2 mrt 19.00 u overl. fam. Wilmsen-Verheyen Misdienaars: di 19.00 u Vera en Niels. Kinderwoorddienst: A.s. zaterdag is er weer kinderwoorddienst voor de kinderen van groep 5 t/m groep 8. Wc beginnen de vastentijd of de 40-dagentijd. Wat betekent dat? Vastenactie: Dit jaar hebben we in de Noord-Limburgse dekenaten gedurende de vastentijd bijzondere aandacht voor de sociale situatie in Guatemala. Op donderdag 4 maart is in het C. C. 't Gasthoes te Horst de officiële opening. Belangstellenden zijn welkom. bt.MA)

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1