„Nieuws. Redactie: Dorpsraad Jrg 42, nr. 8 20 februari 2004 Van Lovinckplein 8: Lucas 6, 27-38: "Als iemand u op de wang slaat, keer hem ook de andere toe; als iemand u uw bovenkleed afneemt, belet hem niet ook het onderkleed te nemen." Na carnaval begint op aswoensdag de vastentijd. Geen tijd om onszelf te pijnigen, maar vooral een tijd om te doen waar het in het leven op aan komt. Aan deze woorden van Jezus ligt het principe van "samen delen" ten grondslag. In onze Vastenactie proberen we dit waar te maken. Intenties van 21 t/m 27 februari 2004: 19.00 u (Carnavalsmis) Levende en overleden leden van de carnavalsclub; Wim Koonings (verj,). 22 feb 9.15 u Uit dankbaarheid. 24 feb geen H. Mis. 25 feb 19.30 u Aswoensdag. Voor de intenties van onze parochie. Uitdeling van de askruisjes. za 21 feb zo di wo ^lisdienaars: za 19.00 u Jelle en Stef; zo 9.15 u Erwin en Mike; wo 19.30 Willem en Kevin Volgende week is het weer het 5C weekend van de maand. Dan ben ik afwezig en zijn er weer woord- en communiediensten. In dit verband enkele citaten uit een interview in "De Sleutel", ons Bisdomblad, met een jonge pastoor uit het Midden-Limburgse: "Het aantal vrijwilligers is groot. Net als de bereidheid van mensen om zich voor de kerk in te zetten. Ook zonder pastoor zou de parochie nu al heel ver moeten kunnen komen. En die kant zal het toch steeds meer opgaan, gezien het teruglopende aantal priesters. Het is beter dat nu onder ogen te zien en daarop in te spelen dan pas te reageren als het echt niet anders meer kan. Je moet de ontwikkelingen voor proberen te zijn. De parochie moet de veerkracht kunnen opbrengen om de weg naar de toekomst te vinden. Ze moet zo vitaal zijn dat ze ook zonder priester verder kan. Parochies voorbereiden op de toekomst, wil zeggen dat organisatorisch en pastoraal zaken gezamenlijk moeten worden opgepakt. Werkgroepen voor bijvoorbeeld de voorbereiding en verzorging van avondwakes, uitvaarten en woord- en gebedsdiensten. De priester is ook maar een mens. Een mens die zonder momenten van vrij-zijn of ontspanning opgebrand zal raken. In deze tijd van schaalvergroting van parochies niet ondenkbaar En wie heeft er dan nog wat aan je?" We moeten een actief beleid voeren en niet de bang zijn om te veranderen juist omdat ik er vertrouwen in heb, dat er genoeg kundige mensen bereid zijn om de parochie te dragen

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1