de PIELREÜS Reuzeneis YSStLSTEÏM Af gefoëpe weekend hebbe we ut verktèd bol mit os thema "biëstig" gehad. Ut was reuze gezellig. Um 22.00u har weej al we al den urste polonaise achter de rug. Dur waren wèr fantastische creaties bej. Prieswinnaars: "Biëstig iengewikkeld", "Ik heb ut gras ut liefste gruun", "Wej maken alles biëstig schon", "De tijgers" en "De vlinders en de rupsen" lederiën bedankt vur dïzze fantastische aovund. Ok zondag op de ieuodprinsresepsie was ut bèregezellig. Ok hier kumt alles goed mit de carnaval. Programma vastelaovund 2004 Zaoterdag 21 fibberwarie Vastelaovusmis, Opening en Resepsie Prins Ton I en Prinses Renote 19.00 uur Vastelaovusmis hiëlemaol iën ut dialect. 20.00 uur Spectaculaire opening van de Vastelaovund op os durpspodium Weej zurge vur de wermte, muziek en licht, gillie vur de rest. Sleuteloverdracht an Prins Ton I zal dan platsviende dur ozze Opperpiëlreus Sieb Niessen 20,30 uur Anvang resepsie vur Prins Ton I en Prinses Rertate iën de Smelehof. Daornao f iëst mit "De Smeleblaozers" Zondag 22 fibberwarie 11.00 uur Peuter bal bej Roelanzia 14.00 uur Jeugd Brulluft iën de Jera vur bruudspaar Willy Hubers en Julia Klosse 16.00 uur Biëstige brulluft bej Roelanzia Ut bruudspaar Ben en Marie-José van os het daor ontzettend veul zin ien en iederiën is uutgenuëdigd. De middag zal muzikaal verzurgt werre dur de twië DJ's "Double Joe Roeis" S 'aovus is dur wer den Yssteynse Aovund iën de Jera, terwief bej de Roelanzia, Pilot en Herberg de Piël de muziek ok gewoon durgot. Maondaq 23 fibberwarie Optocht iën Rooy en daornao fiëst ien de Reuzentempet bej Pilot Vur verdere ienformatie kiek elders ien dit krentje 6k dit jaor trekke wej wer mit mit twië schitterende Prinsewagens. Wagenbouwers van de groëte en de jeugdprinse wagen alvast bedankt daorvur Ök enkele andere wagens en groepen trekke mit iën Rooy, hïëi veul succes Dinsdag 24 fibberwarie Reuze optocht en afsluuting op os durpspodium 14.11 uur Reuzeoptocht iën Reuzesteyn Daornao priesuutreiking bej de Smelehof mit de Platvuut uut Mersele. 21.33 uur Afsluuting op ut Durpspodium mit sfeervol kampvuur en muziek (bej slecht wèr iën de Smelehof). Gevelversiering. Ok dit jaor stelt V.'V. De Pïêlreus wer enrtejPries beschikbaar vur de bewoners van de mojst versierde gevel iën hiëi Reuzesteyn, das nie allien an de optocbtronte Ziekenbezuuk ók dit is wer meugeluk. üllie wensen kunde durhelien naor John Kiosse (541674) Ut bestuur van V.V. De Piëlreus wenst alle Piëlreuzen en Pickeuzinnen: VlIStelttOVUÏld SültlC

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 12